George_o/c

Mushkin Stiletto Heatsink: Νέες ψύκτρες για την σειρά Silverline DDR3

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Mushkin Stiletto Heatsink: Νέες ψύκτρες για την σειρά Silverline DDR3]http://reviews.hwbox.gr/news/mushkin.jpg[/NEWS_IMG]H Mushkin Enhanced, ηγετική εταιρεία που ειδικεύεται στον τομέα των μνημών για ηλεκτρονικούς υπολογιστές, παρουσιάζει τις επαναστατικές Stiletto Heatsinks. Οι ψύκτρες αυτές, σχεδιάστηκαν για τον κάθε enthusiast που αναζητά ασυναγώνιστη ποιότητα, εκπληκτικές επιδόσεις και υψηλό overclocking potential, πράγμα που θα οδηγήσει στην αύξηση του performance ολόκληρου του συστήματος. Μην ξεχνάτε φυσικά ότι από την στιγμή που οι μνήμες ψύχονται επαρκώς, μειώνονται οι θερμοκρασίες και αυξάνεται η διάρκεια ζωής του προϊόντος.

Οι Stiletto Heatsinks βρίσκονται ήδη στην ράφια των καταστημάτων, πάνω στις εξής μνήμες:

4GB/2x4GB/3x4GB Silverline DDR3 PC3-10666 9-9-9-24

2GB/2x2GB/3x2GB Silverline DDR3 PC3-10666 9-9-9-24

1GB/2x1GB/3x1GB Silverline DDR3 PC3-10666 9-9-9-24

4GB/2x4GB/3x4GB Silverline DDR3 PC3-8500 7-7-7-20

2GB/2x2GB/3x2GB Silverline DDR3 PC3-8500 7-7-7-20

1GB/2x1GB/3x1GB Silverline DDR3 PC3-8500 7-7-7-20

[img_ALT=Mushkin Stiletto Heatsink: Νέες ψύκτρες για την σειρά Silverline DDR3]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b25ef48eead8.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Mushkin Stiletto Heatsink: Νέες ψύκτρες για την σειρά Silverline DDR3]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b25ef4903d01.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Mushkin Stiletto Heatsink: Νέες ψύκτρες για την σειρά Silverline DDR3]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b25ef4912f9d.jpg[/img_ALT]

.

Link to comment
Share on other sites

Αφού "φόρεσαν"* οι κατασκευαστές στις μνήμες τους : μανταλάκια, χτένες, τσατσάρες, ανεμιστήρας, pipes ξαναγυρνάμε πίσω στο φύλλο αλουμινίου το οποίο βαφτίζουμε stiletto :D

me wants 2x 3x4GB Silverline DDR3 PC3-10666 9-9-9-24

*όχι μόνο η Mushkin, όλες οι εταιρίες

Link to comment
Share on other sites

Οι ψύκτρες αυτές, σχεδιάστηκαν για τον κάθε enthusiast που αναζητά ασυναγώνιστη ποιότητα, εκπληκτικές επιδόσεις και υψηλό overclocking potential, πράγμα που θα οδηγήσει στην αύξηση του performance ολόκληρου του συστήματος. Μην ξεχνάτε φυσικά ότι από την στιγμή που οι μνήμες ψύχονται επαρκώς, μειώνονται οι θερμοκρασίες και αυξάνεται η διάρκεια ζωής του προϊόντος.

μαρκετινγκ!!!!

Link to comment
Share on other sites

οι mushkin απ'όσο ξέρω είναι πολύ "τιμιες" μνήμες. δεν είναι ουτε πατάτες ουτε έχουν τρελο o/cability αλλά κάνουν για την δουλεια που πρέπει.

τώρα για τα heatsinks είναι θέμα γούστου,προσωπικά μου αρέσουν αλλα προτίμω την dominator σειρα της corsair, είναι πιο harcore :P

Link to comment
Share on other sites

Ο Nord έχει δίκιο σε αυτό που λέει ;)

Από 'κει και πέρα η Mushkin στο PR που μας έστειλε έδειχνε μόνο μια photo των heatsinks και έγραφε ότι προσφέρουν top performance, τίποτα περισσότερο. Από 'κει και πέρα, έψαξα εγώ και βρήκα σε ποιες μνήμες μπήκαν οι stiletto heatsinks και έκατσα και έγραψα ένα μικρό κειμενάκι. Το ξέρω ότι ονομάζεται marketing και όχι δεν είναι κάτι τόσο εχθρικό όπως το βλέπετε.

Και να ξέρετε ότι η Mushkin σπάνια στέλνει PR μεγάλο και φανταχτερό, οι newsposters προσθέτουν τις σάλτσες. Σε αντίθεση με άλλες εταιρείες που λένε, λένε, λένε, λένε και σταματημό δεν έχουν. Το περίεργο είναι ότι όταν γράφονται τέτοια λόγια για απλά προϊόντα, όλοι φωνάζουν ότι πρόκειται για marketing λες και έκαναν έγκλημα.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

οι mushkin απ'όσο ξέρω είναι πολύ "τιμιες" μνήμες. δεν είναι ουτε πατάτες ουτε έχουν τρελο o/cability αλλά κάνουν για την δουλεια που πρέπει.

τώρα για τα heatsinks είναι θέμα γούστου,προσωπικά μου αρέσουν αλλα προτίμω την dominator σειρα της corsair, είναι πιο harcore :P

Είχαν σπείρει κυριολεκτικά οι Mushkin αρκετά παλιότερα, μια την εποχή των original Winbond BH5 & CH5 με τις Mushkin Level II 2-2-2-5 και αργότερα με τις Mushkin RedLine XP3500 & XP4000 με τα Winbond UTT-BH5.

Απλά πλέον δεν κάνουνε τόσο καλό binning όπως τότε, οπότε εξαρτάσαι αποκλειστικά από την ίδια σου την τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω τις Mushkin Level II με BH5 πάνω και τα μνημόνια σπέρνουν. Όντως από τότε έπεσε, αλλά δεν παύει να παραμένει τίμια εταιρεία. Δυστυχώς βρήκε εκεί κάμποσους Γερμανούς και δίνει σε αυτούς τα καλά κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν :kiss:... με ένα kit Mushkin Special Edition 2x256MB με BH6... Είχα δώσει 130€ για να το αγοράσω μεταχειρισμένο... όντως από τότε έχει πέσει, αλλά για μένα θα είναι πάντα μια αξιόλογη εταιρεία, όπως άλλωστε και η Cellshock, κι ας εξαφανίστηκε από την Ελληνική αγορά.

Όσο για τα νέα heatsinks, είναι ένα βήμα marketing κυρίως πιστεύω, το οποίο όμως κάνουν όλες οι εταιρίες στα προϊόντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Redline που είχα κουμπώσει.. μεγάλη απογοήτευση

το πρώτο σετ βάρεσε σε 2 weeks,

το δεύτερο δεν έτρεχε καν stock.

εεε,, τους έχεσα και πείρα corsair

never again mushkin

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σου κάηκαν δεν φταίει η Mushkin.

Παρεπιπτόντως έχουνε καεί άπλετες Corsair, άπλετες G.Skill, άπλετες Crucial, κλπ.

Τα chips έχουνε διαφορετικές αντοχές και τυγχάνει που και που να χαλάνε ( τα UTT ψοφάγανε σχετικά εύκολα αν δεν τα πρόσεχες και έψυχες καλά ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now