AlexT

1156?

Recommended Posts

Καλησπερα.

Μιας και επεσε στα χερια μου ενας 750 σε καλη τιμουλα λεω να παω σε αναβαθμιση, αλλα εχω χασει την μπαλα με το 1156 και θελω την γνωμη σας για το Μ/Β.

EVGA FTW 200

Maximus 3 Formula

Inferno Katana

και τα σκεφτομαι με αυτη την σειρα προτιμησης. Γεια πειτε οι γνωστες.Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την evga ftw . η αυτην να παρεις η την ftw 200

+1 λοιπον στην ftw 200. Με τι cpu και στα ποσα παιζεις?

Σκοπευεις να κλοκαρεις γερα/λιγο/καθολου?

Βασικα ψαχνω το 24/7 σιγουρα, και να σου πω την αληθεια θα ψαξω τα 3.8 - 4 σταθερα (αληθεια πανε τοσο οι 750 σε αερα η ονειρευομαι?). Σε λιγο καιρο που υπολογιζω οτι θα παιξει και περισσοτερος χρονος θελω να δω και μεχρι που παει με νερο αλλα η απολυτη αποδοση ειναι σε δευτερη μοιρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ψαχνω το 24/7 σιγουρα, και να σου πω την αληθεια θα ψαξω τα 3.8 - 4 σταθερα (αληθεια πανε τοσο οι 750 σε αερα η ονειρευομαι?).

Βασικά κοίτα να δεις και στο hwbot τι παίζει τους 750...:D

Επίσης μπορώ να σου πω ότι για benchοκατατάσεις παίζουν 230-235 bclk, πάντα με

αέρα...:D:D

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο

Και γω παραξενευτικα αλλα ανοιξε με την δευτερη το λινκ

Βασικά κοίτα να δεις και στο hwbot τι παίζει τους 750...:D

Επίσης μπορώ να σου πω ότι για benchοκατατάσεις παίζουν 230-235 bclk, πάντα με

αέρα...:D:D

Και γινεται ολο καλυτερο:T:. Τον πηρα χωρις δευτερη σκεψη και ενημερωση και μετα αρχισα να αναρωτιεμαι αν εκανα καλα.

Επισης μολις ειδα οτι εχουν μαχ 1.4 voltage range οποτε τα 4 που ειδα με 1.414 στις φωτος θα ερθουν γρηγορα, αβαδιστα και αβασανιστα λεμε. Να υποθεσω οτι ενα safe margin για 24/7 και αποφυγη του degrade θα ειναι το 1.4χ? Αν βεβαια το επιτρεψουν οι θερμοκρασιες.

Ειστε ωραιοι, ευχαριστω παιδες. Α! να μην ξεχνιωμαστε, αφου κανατε τον κοπο και απαντησατε ριχτε και καμια ψηφο μεταξυ asus και ftw 200.

Δεν σας κουραζω αλλο με ερωτησεις αποδοσης, παω να τα βρω στο hwbot το οποιο ειχα ξεχασει τελειως οτι υπηρχε.:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now