mixailof

AMD or INTEL ΜΕΧΡΙ 500 Ευρω

Recommended Posts

Προτεινετε μου μια απο τις δυο πλατφορμες με οποιαδηποτε συνθεση σε αυτη την τιμη. Ο υπολογιστης ειναι για φιλο χωρις πολλες απαιτησεις (λιγο παιχνιδι,ιντερνετ και τετοια) και αν μπορει να χωρεσει και καμια οθονη με αυτα τα χρηματα ακομα καλυτερα. Επισης αυτα τα Mac αξιζουν? Βεβαια ξερω ειναι ακριβα αλλα τι παιζει και κρατανε τοσο τιμη? Διαφερουν πολυ απο τα συνηθισμενα λειτουργικα και αν τα επιλεξω θα εχω δυσκολιες? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγαίνει με 500euro gaming pc μαζί με οθόνη, μάλλον θα πρέπει να δείς για μεταχειρισμένο/να parts.

Δες μία και αυτό http://www.hwbox.gr/help-f-q/7067-low-budget-gaming-i-i-protaseis.html

Καλη προταση και ισχυρο μηχανημα με περιθωρια και σιγουρα καποια κομματια μενουν και για πιο μετα χωρις να χρειαζεται ολικη αναβαθμιση.Ομως φευγουμε λιγο στην τιμη και μηπως πρεπει να παμε σε κατι με DDR3 μιας και οι 2 ειναι πλεον παλιες?

Link to comment
Share on other sites

Asrock P45X3 Deluxe (s775, P45, DDR3) - Motherboards - plaisio.gr

Corsair Value Select 4GB Kit DDR3-1333 (2 x 2GB, PC3-10666, 9-9-9-24, CMV4GX3M2A1333C9) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

+25.

Aν και μιλώντας ρεαλιστικά, ποτέ του ένας E6300 θα χρειαστεί κάτι παραπάνω απο DDR2-800...

Ειναι καλυτερα απο αποψη επιδοσεων η΄στην ουσια δεν κερδιζουμε τιποτα με DDR3?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now