Arialdo

P5Q Deluxe - Black Screen(Update bios)!!

Recommended Posts

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα καταρχάς σε όλο το φόρουμ..παιδιά θέλω να ζητήσω μια χάρη!Προχθές αγόρασα από το πλαίσιο stock την προαναφερόμενη μητρική μιας και θέλω να μεταβώ από το p35 στο p45.Σήμερα βρήκα τον χρόνο να την λειτουργήσω αλλά δυστυχώς έχω μόνο μαύρη οθόνη..πιθαναλογώ ότι είναι θέμα bios.Θα χρειάζομαι σίγουρα update..

Ο cpu που έχω πάνω είναι ο 8500 C0 rev.Ενώ το σύστημα παίρνει μπροστά δεν έχω σήμα στην οθόνη..Άλλο επεξεργαστή για να την δοκιμάσω δεν έχω..Θα μου την αναβαθμίσουν στο πλαίσιο αν την πάω?Μήπως θα μπορούσε κάποιος που βρίσκεται σχετικά κοντά μου και έχει και παλιότερο cpu να μου κάνει την χάρη να την δοκιμάσει κι αυτός?;Exω και μνήμες και τροφοδοτικό και gpu για να την ξεκινήσουμε χωρίς να μπει σε κουτί.Ζητώ συγνώμη αν έχω βάλει σε λάθος ενότητα το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

εχω την ιδια κιολας αλλα που μενεις φιλε μου?,και λες το συστημα παίρνει μπροστα, τι εννοεις απλα οτι γυρίζουνε τα ανεμιστηρια αλλα δεν μπουταρει?

δεύτερον CMOS εκανες ? τη ηχο σου βγαζει το μεγαφωνακη τις και αν?δοκιμασες με ενα ντιμακι μνημης?

τελος παντων αμα μένεις κοντα μου το κανονίζουμε και οσο αφορα το στοκ του πλαισιου στιν αλλαζει κανονικα, αλλα μονο απο εκει πουθενα αλλου και συμπληρώνεις τη διαφορα και παίρνεις κατι άλλο η και ακομα αμα εχουνε την ιδια σου δίνουνε μια αλλη.τη διαδικασία την εχω μάθει καλα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τόνι ευχαριστώ για την απάντηση..και μακριά να είσαι έρχομαι και στην αφήνω στην τελική και όποτε μπορέσεις την κοιτάς..δεν θέλω να την αλλάξω άν δεν έχει πρόβλημα.Γυρνάνε όλα τα ανεμιστηράκια.Όλα τα δοκίμασα.Δεν κάνει ήχους το μεγαφωνάκι παρά μόνο εάν την αφήσω χωρίς μνήμες ή κάρτα γραφικών.Σίγουρα είναι θέμα bios.Το είχα ξαναδεί και σε p5e3 με έναν quad πάνω.Ακριβώς το ίδιο μέχρι που περάσαμε τα νέα bios.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now