Recommended Posts

Billy23, καμιά ώρα παιζει το μηχανημα, τα 7 πρώτη φορα τα βάζω, τι να σου πω...

Εαν είμαι στα επίπεδα ενός "καλού" SSD (intel X25?),δεν το ξέρω, δεν είχα ποτέ αλλον SSD...

Πάντως τα bench τα εχω ανεβάσει εδω (τα πρώτα ειναι win XP Pro 32bit και το post#19 ειναι σε win 7 ultimate x64).

Η αισθηση που εχεις ποια ειναι ; Εχεις δει αυτην την "απογειωση" των επιδοσεων που λενε οσοι εχουν Intel ssd ; Κυριως οσο αφορα την αποκρισιμοτητητα.

Σκεφτομαι και εγω την αγορα ενος Intel 40gb αλλα δεν ξερω αν τα χαμηλα writes χαλανε την συνολικη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι παει το PC σφαίρα, παει. Αλλα αυτο ειναι υποκειμενικό, δεν του εχω περασει και τίποτα "βαρύ" ακόμα. Αυτο που θα σου πρότεινα εγω είναι να πάρεις ενα μεγαλύτερο (εαν μπορεις) ωστε νε μπορεις να βάλεις και 1-2 πράγματα στον program files (εγω νε win 7 μονο μεσα, εχω 22GB free). Ισως βεβαια και να κανω λάθος... Πάντως το μηχανημα πετάει, απλως δεν θελω να σου πω ψέματα για το ποσο αυτο ειναι απο τα win 7 ή απο τον SSD και ποσο καλύτερα/χειρότερα θα ηταν με αλλον SSD...

Link to comment
Share on other sites

με τον 80αρη που εχω παιζουμε στα ιδια νουμερα πανω κατω σχεδον..δεν ειδα χαϊρια απο αυτον..τελικα ισως να μην μου ηταν και τοσο χρησιμος αφου σε καθε ανοιγμα καταλαβαινω διαφορες αφου δεν χρησιμοποιω τιποτα σπουδαιο.. εχω ακολουθησει ολες τις οδηγιες (καλο)-συντηρησης του..ειναι φορτωμενος με 60gb περιπου και οι επιδοσεις του πεθαναν.. θα του κανω firmware update μετα την εξεταστικη μπας και αναστηθει αλλιως τον βλεπω να μπαινει στο λαπτοπ που σερνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχεις σχηματισει ολοκληρωμενη εικονα για τον δισκο ; Αξιζει η αγορα του ; Τα χαμηλα writes καθυστερουν καθολου το συστημα ;

Σκεφτομαι να τον παραγγειλω αυριο (τον intel 40gb συγκεκριμμενα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια χτες αγορασα και εβαλα έναν ssd

Είναι αυτος εδώ Corsair Force Series 80GB SSD w/Bracket (2.5", Sata II, CSSD-F80GBP2-BRKT) - Solid State Drives - plaisio.gr

Μέγιστη Ταχύτητα Ανάγνωσης

285 MB/Sec

Μέγιστη Ταχύτητα Εγγραφής

275 MB/Sec

εκανα format και ξανα Install windows 7 64bit αλλα η ταχυτητα που επιανα είναι

αναγνωση 140mb/s εγγραφη 80mb/s

θα ανεβασω και φοτο γιατι τωρα δεν ειμαι σπιτι

γιατι να γινετε αυτό. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now