Recommended Posts

[NEWS_IMG=Mozilla Firefox v3.6: Έφτασε!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b5b685b7d528.jpg[/NEWS_IMG]Σε παλιότερη είδησή μας είχαμε αναφερθεί στο Mozilla Firefox 4.0 και τις βλέπεις που έχει η ομάδα ανάπτυξης για το 2010. Στο τέλος κλείσαμε λέγοντας ότι μέχρι να κυκλοφορήσει ο 4.0, θα βγουν ακόμα δύο updates, οι εκδόσεις 3.6 και 3.7 δηλαδή. Έφτασε λοιπόν η στιγμή να ανακοινώσουμε την πολυ-αναμενόμενη v3.6. Βασισμένη και αυτή στην Gecko 1.9.2 engine, έρχεται με πολλά φρέσκα features. Υποστήριξη HTML5, DOM και καινούρια CSS attributes, βελτιωμένες JavaScript επιδόσεις, ακόμα πιο σταθερή και αξιόπιστη λειτουργία και τέλος το Personas - νέο theme που επιτρέπει την εύκολη παραμετροποίηση.

O browser επίσης υποστηρίζει πλήρως το WOF format (Web Open Font) για poster frames, plug-in alerts, όπως επίσης και την δυνατότητα να απεικονίζει native video σε πλήρης οθόνη. Η έκδοση 3.6 είναι διαθέσιμη για download εδώ (Windows, Mac OS X & Linux).

Διαβάστε περισσότερα εδώ...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ που όταν ανοίγεις τώρα ένα tab, δεν στο πετά στο τέλος της σειράς, αλλά δίπλα σε αυτό που είσαι ήδη. Βολεύει πολύ, γιατί παλιά μπερδευόμουν όταν είχα 15-20 tabs ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome δεν με βολεύει. Έχω συνηθίσει πλέον τόσο τον Firefox, που δεν αντέχω σε κανένα άλλο browser σοβαρά. Από το 2007 εξάλλου με την αλεπουδιάρα, δύσκολα συνηθίζεις αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το persona ενω μπορουσε να ειναι καλο, με ξενερωσε.. Γιατι δηλαδη να μη κανει interraction με το υπαρχον theme που εχει καποιος?

ετσι κ αλλιως μια εικονα πεταει ψηλα κ χαμηλα. Μπορουσες να εχεις τα buttons απο το αγαπημενο σου theme και τα χρωματα του persona..Εκτος αν γινεται κ δεν ξερω πως!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ που όταν ανοίγεις τώρα ένα tab, δεν στο πετά στο τέλος της σειράς, αλλά δίπλα σε αυτό που είσαι ήδη. Βολεύει πολύ, γιατί παλιά μπερδευόμουν όταν είχα 15-20 tabs ανοιχτά.

εγω ειχα το tab kit και την ειχα βολεψει μια χαρα.τωρα ομως ειναι ασυμβατο με την νεα εκδοση και εβαλα το style tab που ειναι σχεδον το ιδιο.

δοκιμασε το και μαλον θα σε βολεψει.απλα πεδεψετο στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ που όταν ανοίγεις τώρα ένα tab, δεν στο πετά στο τέλος της σειράς, αλλά δίπλα σε αυτό που είσαι ήδη. Βολεύει πολύ, γιατί παλιά μπερδευόμουν όταν είχα 15-20 tabs ανοιχτά.

...

O Internet Explorer το κανει εδω και 2-3 χρονια αυτο ρε :hehe:

Απορω παντως με τους browsers, πως δεν μπορουν καποιοι να συνηθισουν κατι αλλο. Ο Opera, ο Firefox και ο Chrome, στην πλειοψηφια των χρηστων (που ουτε καν ξερουν τι ειναι το Firebug π.χ.), δεν θα πρεπε να εχουν καμια απολυτως δυσκολια στη συνηθεια...Ιδιο πραγμα δλδ ειναι ολοι στα default, απορω τι "συνηθιζει" καποιος :P

Και εδω που τα λεμε, ο Chrome ειναι μακραν ο ελαφρυτερος και ο Safari μακραν ο ταχυτερος - δλδ εδω ειναι που τρελαινεσαι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now