Duder

Thermaltake DuOrb CPU Cooler Sneak Peek

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=921&stc=1&thumb=1&d=1195221161[/wrapleft]Η Thermaltake θα παρουσιάσει στη Consumer Electronics Show (CES) 2008 τη νέα ψύκτρα για επεξεργαστές με την ονομασία DuOrb. Aν το όνομα αυτό σας θυμίζει κάτι δεν έχετε άδικο καθώς η ψύκτρα αυτή ακολουθεί το concept της πετυχημένης DuOrb VGA cooler.

Εξοπλισμένη με δύο ανεμιστήρες και 6 heatpipes, η εξ ολοκλήρου χάλκινη DuOrb υπόσχεται βέλτιστη ψύξη του επεξεργαστή αλλά ταυτόχρονα υπόσχεται να μειώσει τις θερμοκρασίες στις περί της cpu περιοχές (chipset & RAM).

thermaltaketp1.jpg

Για όσους δε θα μπορέσουν να παραβρεθούν στη CES η Thermaltake έχει δημοσιεύσει ένα βίντεο το οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε παρακάτω:

http://www.youtube.com/watch?v=fsUwM5D-qi8

[ Διαβάστε περισσότερα εδώ...]

Link to comment
Share on other sites

λολ..... καλη φαση...δεν ειναι ασχημο...!

Οντως φενεται πολυ καλυτερη απο το προκατοχο της!!Και εγω ειμαι σε φαση αυτη τη περιοδο προς αναζητηση ψυκτρας για την 8800GTX μου, καθως ψηνεται!!:dot:

P.S. Την thermalright ultra 120 extr3me που εχω για τη CPU δν την αλλαζω με τπτ παντος!!!;)

Link to comment
Share on other sites

η ψήκτρα απευθήνεται για κατόχους καρτών γραφικών

nVIDIA 8800 GT/GTS/GTX/Ultra

nVIDIA 7900 GTX

nVIDIA 7800 GT/GTX

nVIDIA 6800 GS/GT

ATi X1950 PRO/XT/XTX

ATi X1900 GT/XT/XTX

ATi X1800 GTO/XL/XT

ATI HD 3870

..αν και μπορεί όπως φαίνεται να τοποθετηθεί και σε mainboard,εκτός αν πρόκειται για μια άλλη ψήκτρα αποκλειστικά για cpu cooling

Link to comment
Share on other sites

Μα για CPU δεν είναι?:stars:

Ναι αλλα στην αρχη διαβασα το τοπικ αρπακολαντζιδικα και δν διοωρθωσα το ποστ μου οταν επρεπε!!!:o BTW καλο το vid αλα μου τη σπαει που εχει 2 χρωματα!!Σαν το φαρο που εχουνε τα "στρουμφακια" ειναι!!:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now