WebHunter

Gigabyte 2010 1st OC Competition: P55 OC Challenge

Recommended Posts

Συγνώμη που σας το λέω σε όσους έχουν λάβει συμμετοχή, αλλά λόγο των συμμετοχών θα κρατήσει και άλλο ο διαγωνισμός και ίσως αλλάξουμε κάτι να γίνει πιο έυκολος.

Πρός όλους : Στόχος δεν έιναι τα παγκόσμια ρεκόρ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , ειμαι νεος στο φορουμ σας, αν και σας διαβαζω αρκετα συχνα

επειδη δε βλεπω κινηση στο διαγωνισμο και μετα απο προτροπη του pcos (zoro απο οτι βλεπω εδω) σε αλλο φορουμ , ειπα να λαβω κι εγω μια "χαλαρη" συμμετοχη με το 24/7 συστημα μου

Intel burn test 105.52 sec (δια του 10 ) και super pi 10.957 συνολο 21.519, ελπιζω να ειμαι μαχιμος, δεν παω φυσικα για πρωτια :P

79559338.th.png

69462251.th.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαράααααα σε όλους ! Φαίνεται πώς αυτός ο διαγωνισμός δεν πήγε πολύ καλά γιατί πέσανε όλα μαζί αλλά δεν μας ρίχνει τίποτα την διάθεση :D

Το πρώτο δώρο θα πάει στον zoro και το δέυτερο στον qsis επειδή ήταν οι μοναδικοί δύο που πήραν μέρος και τους ευχαριστούμε !

Τα υπόλοιπα τρία για να τα κερδίσετε, θα πρέπει μέχρι την άλλη κυριακή το βράδυ να έχετε ποστάρει SPi 1M με οποιοδήποτε CPU αλλά mobo μόνο απο gigabyte :) Οι τρείς ταχύτεροι, κερδίζουν τα τρία δώρα , αλλιώς τα κρατάω εγώ :P

Καλό σας ΣουκουΥπόλοιπο :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαράααααα σε όλους ! Φαίνεται πώς αυτός ο διαγωνισμός δεν πήγε πολύ καλά γιατί πέσανε όλα μαζί αλλά δεν μας ρίχνει τίποτα την διάθεση :D

Το πρώτο δώρο θα πάει στον zoro και το δέυτερο στον qsis επειδή ήταν οι μοναδικοί δύο που πήραν μέρος και τους ευχαριστούμε !

Τα υπόλοιπα τρία για να τα κερδίσετε, θα πρέπει μέχρι την άλλη κυριακή το βράδυ να έχετε ποστάρει SPi 1M με οποιοδήποτε CPU αλλά mobo μόνο απο gigabyte :) Οι τρείς ταχύτεροι, κερδίζουν τα τρία δώρα , αλλιώς τα κρατάω εγώ :P

Καλό σας ΣουκουΥπόλοιπο :D

Ε ας κάνω την αρχή με ένα ευκολάκι :) Δεν έχω και άλλο CPU έτσι και αλλιώς :hehe:

4614baf3734b9ffa.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, τι δωρο ηταν αυτο σημερα! εβαλα τα:'(....

ενα ταπεινο ευχαριστω!

Να σου στείλω και χαρτομάντηλα δηλαδή ? :hehe:

Στείλτε μου πμ με τα στοιχεία σας :)

Link to comment
Share on other sites

και γω ευχαριστω :victory:...

σκεφτομαι τη μανουρα βεβαια του βαζε βγαζε μητρικες, αλλα δε με χαλασε!!!

στελνω πμ τα στοιχεια μου

πλακα πλακα πρωτη φορα κερδιζω διαγωνισμο και χαρηκα κι ας ημασταν 2 ολοι κι ολοι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

:$.. ουυυπς το είχα ξεχάσει εντελώς...

τελικά λόγο έλλειψης χρόνου ακόμα δεν έχω βρει τα max benchable settings του set up μου, μέχρι τώρα είμαι εδώ

spi.png

ibt.png

Link to comment
Share on other sites

τερατακι ο i5 σου φιλε μου, ευτυχως που ξεχασες το διαγωνισμο :whistling:

δεν ξερω αν το εχεις δει, αλλα κοιτα τι κανει εδω αυτος ο τυπος με τη μητρικη σου (και δικη μου ουσιαστικα) και τον i5

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=619607

Link to comment
Share on other sites

Με Prolimatech Megahalems(πραγματικα άριστη ψήκτρα) είμαι και έναν ψόφιο 12αρη στις 1000 rpm ,τον οποίο λέω να αλλάξω με διάταξη push-pull με fans των 1500 περίπου rpm έτσι και αλλιώς ο 8αρης του ups (Eaton nova 1250) καλύβει όλους τους άλλους.

O 750 είναι ίσα ίσα benchable stable με τα παραπάνω settings και αν δείτε έχω ψιλοgay ρυθμίσεις στις μνήμες οπότε δεν είμαι ακόμα ευχαριστημένος με τα αποτελέσματά μου, νομίζω μπορώ και καλύτερα με το υπάρχον setup.

Επίσης στο SPI παίζω με 2 πυρήνες όπως και ο zoro σε προηγούμενά posts του.

edit: ξέχασα να αναφέρω ότι τα bench έγιναν με κλειστό κουτί ,HAF 932,εντάξει μόνο κλειστό δεν το λες, την πάστα που είχε στη συσκευασία η ψήκτρα,θερμοκρασία δωματίου τότε ήταν περίπου 18 C ,σε Win7 64bit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now