George_o/c

Η Corsair ανακοινώνει τον Performance Series 512GB SSD

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Corsair ανακοινώνει τον Performance Series 512GB SSD]http://reviews.hwbox.gr/news/corsair.jpg[/NEWS_IMG]Αυξήστε τις επιδόσεις του Desktop PC σας με τον 3.5" Corsair Performance Series 512GB SSD. Η διαφορά δεν θα είναι εμφανής μόνο σε μετροπρογράμματα αλλά και στην καθημερινότητά σας - γρηγορότερο boot του λειτουργικού, μικρότερα loading times τόσο σε παιχνίδια όσο και εφαρμογές και ήσυχη λειτουργία αφού ο δίσκος δεν αποτελείται από μηχανικά μέρη. Αν λοιπόν διαθέτετε σύστημα με ακριβό επεξεργαστή, ταχύτατες μνήμες RAM, μεγάλη οθόνη, πανίσχυρη κάρτα γραφικών και αναρωτιέστε τι λείπει ώστε να αγγίξτε την τελειότητα, η Corsair έχει την απάντηση: Corsair Performance Series 512GB SSD. Με ταχύτητες διαμεταγωγής δεδομένων που αγγίζουν τα 240 και 200MB/s για ανάγνωση και εγγραφή, οι επιδόσεις του θα σας συναρπάσουν, δεν χωρά αμφισβήτηση.

Οι διαστάσεις του ανέρχονται στα 18.57 x 13.97 x 3.68 χιλιοστά, ενώ το βάρος του στα 490 γραμμάρια. Διαθέτει on-board cache 128MB, άπλετο αποθηκευτικό χώρο (512GB) και SATA 3.0 Gbps (SATA II) interface. Σύντομα διαθέσιμος στα καταστήματα, με τιμή 1400? και εγγύηση δύο χρόνων.

[img_alt=Η Corsair ανακοινώνει τον Performance Series 512GB SSD]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b69f22a2ab05.jpg[/img_alt]

.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

:eek: 1400?; Μόνο;! Πείτε μου σας παρακαλώ πως μπορώ να προπαραγγείλω 4 (έναν για μένα και τρεις για τη φουκαριάρα την μάνα μου που είναι φανατική οπαδός του RAID 5) :D

:o.. Κάποιοι νομίζω έχουν χάσει εντελώς την μπάλα της τιμολόγησης! :whip: Είναι και SATA ΙΙ... :funk:..

Τι άλλο PC component μπορεί να αγοράσει κανείς με 1400?; Πείτε μας τι σκέφτεστε.

:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτος της φωτο??αν ειναι αυτος δεν ειναι και τοσο σπουδαιος..!

Ναι, αυτός είναι! Όταν λες δεν είναι και τόσο σπουδαίος? Από εμφάνιση δλδ τι καταλαβαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει εντύπωση η τιμή. Κρίνοντας από όλη τη σειρά η τιμή είναι η αναμενόμενη...

512GB @ 1500?

256GB @ 680?

128GB @ 330?

64GB @ 160?

BTW Εκτός από τον νέο 512άρη της Perfomance Series, το πλαίσιο έχει φέρει και την Reactor αλλά και την Nova series.

Solid State Drives New, Κατασκευαστής Corsair - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now