George_o/c

Futuremark: Τέσσερα νέα patches για την 3DMark Suite

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Futuremark: Τέσσερα νέα patches για την 3DMark Suite]http://reviews.hwbox.gr/news/futuremark.jpg[/NEWS_IMG]Η Futuremark ανακοίνωσε σήμερα την επίσημη κυκλοφορία των νέων της patches για την 3DMark Suite. Πιο συγκεκριμένα, τα καινούρια patches αφορούν τα 3DMark Vantage, 3DMark06, 3DMark05 και 3DMark03. Αναφορικά με το 3DMark Vantage, με την έκδοση 1.0.2 1901 αλλάζουν τα εξής: Διορθώθηκε το "hang" στο CPU Test 2 - λειτουργεί πλέον μια χαρά το PhysX σε συστήματα με περισσότερους από 12 λογικούς επεξεργαστές, προστέθηκε η δυνατότητα απενεργοποίησης του System Info Scan στο command line front-end, διορθώθηκε η formula του textrue fill rate test (παρατηρήθηκε ότι έβγαζε λάθος scores σε πάμπολλες περιπτώσεις), προστέθηκε buffered file input stream ώστε να μειωθεί δραστικά το loading time των tests (μεγάλο πρόβλημα, ειδικά για τους overclockers που bench-άρουν με subzero cooling) και τέλος ανανεώθηκε το System Info Component με την έκδοση 3.21.2.1.

Όσον αφορά τα 3DMark06, 3DMark05 και 3DMark03, ανανεώθηκε επίσης το System Info Component με την έκδοση 3.21.2.1, ενώ διορθώθηκε και το CPU Test Novodex Thread Search όταν τα threads του επεξεργαστή είναι περισσότερα από 32.

3DMark Vantage v1.0.2 1901 Download

3DMark06 v1.2.0 1901 Download

3DMark05 v1.3.0 1901 Download

3DMark03 v3.6.0 1901 Download

.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now