Spirosssss

Logitech G110 η Razer Lycosa?

Recommended Posts

Θελω να αλλαξω το απαραδεκτο MS Natural Ergonomic 4000

αναμεσα στα 2:

απαραιτητα να ειναι οσο το δυνατον πιο αθορυβο!!

..... αυτα!! :hehe::hehe:

To logitech εχει κ κανα 2 κουμπια παραπανω αλλα κ σ'αυτο που εχω τωρα δν τα πολυχρησιμοποιω.. μονο την αριθμομηχανη ;)

Σιγουρα με ενδιαφερει και το backlight. Οποιο εχει πιο σωστο φωτισμο κερδιζει πιο πολλους ποντους στα υπερ.

Το G110 ειναι καινουριο κ δν βρισκω reviews, περιμενω τισ αποψεις σας! Κυριως απο χρηστες η απ'οσους περασαν απο τα χερια τους προϊοντα των εταιριων!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αθορυβο αρκετα σε σχεση με αλλα - αλλα απολυτα αθορυβο δεν ειναι. Σιγουρα ειναι μεγαλη διαφορα απο κλασικο keyboard, αλλα αμα θελω το κανω και ακουγεται :hehe:

Δεν ειναι πολυ εντονος ο φωτισμος του, δεν ειναι και αθλιος. Απλα εγω ΠΟΤΕ δεν ειδα σοβαρο φωτισμο σε logitech, εκτος απο το Illuminated.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αθορυβο αρκετα σε σχεση με αλλα - αλλα απολυτα αθορυβο δεν ειναι. Σιγουρα ειναι μεγαλη διαφορα απο κλασικο keyboard, αλλα αμα θελω το κανω και ακουγεται :hehe:

Δεν ειναι πολυ εντονος ο φωτισμος του, δεν ειναι και αθλιος. Απλα εγω ΠΟΤΕ δεν ειδα σοβαρο φωτισμο σε logitech, εκτος απο το Illuminated.

JC το review στο myPlaisio ειναι δικο σου??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λεει το Lycosa, το G110 καθε μερα το χρησιμοποιω και ειναι απλα ενα πολυ καλο πληκτρολογιο - δε με εχει "ενθουσιασει", ουτε με εχει "χαλασει" ομως. Ενα πολυ αξιολογο και καλο keyboard, ο τροχος για το volume με εχει βολεψει αρκετα και τα extra πληκτρα του.

Γενικα, ειναι καλη δουλεια απο πλευρας Logitech. Καμια φθορα εδω και μηνες, σαν καινουριο ειναι δλδ.

Βεβαια, οταν εχεις δουλεψει στο Razer Reclusa, αποκτας αλλο επιπεδο ανεσης (το μαλακο palm rest ειναι ΟΛΑ τα λεφτα).

Πραγματικα ομως, δεν ξερω τι να προτεινω, ειναι αναλογα με την τρελα του καθενος. Αν με ρωτας αν θα το αγοραζα, οχι δεν θα τα εδινα τα λεφτα. Εδω που το χω στη δουλεια μια χαρα ειναι, αλλα δε θα το αγοραζα.

Ομως ουτε και το Lycosa θα αγοραζα :hehe:

Γενικα εχω θεμα με τα "gaming" πληκτρολογια, πολυ φαμφαρα αλλα 0 ουσια κατ' εμε.

Link to comment
Share on other sites

πηγα και ειδα το G110 και ηταν μεγαλη απογοητευση. Ψευτια σκετη, ειδικα κατι διακοπτακια που εχει πανω απο τα πληκτρα και η ροδελα, απατη μεγαλη. Κ ο πωλητης ειπε οτι το Lycosa ειναι πολυ πιο αθορυβο ετσι διαβαζω κιολας.

Αραγε λογω ελειψης καποιων πληκτρων για συντομευσεις, μπορω να το κανω μεσω του driver? Κατι σαν programmable buttons? Για calculator :P, favourites κλπ κλπ

Μονο θεμα οτι λερωνεται ευκολα, αλλα θα το αντιμετωπισουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε συ απογοητευτηκα! :( Ειδικα για πληκτρολογιο 80?. Και πολυ μικρο, ελαφρυ.. Ολα ασχημα τα ειδα! ! :hehe:

Για 65? που παιζει το Lycosa τωρα, πιστευω καλη αγορα ειναι!

Δεν εχουμε κ κανεναν εδω μεσα που να το εχει το Razer να παρουμε κ απο αυτο μια γνωμη!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

ακομα να παρω πληκτρολογιο.. :hehe:

το illuminated μου φαινεται πολυ ακριβο... :(

αλλα εντοπισα αυτο που αναφερει και κατι για backlit φωτισμο. Ξερουμε τιποτα??

φωτισμος, low profile πληκτρα, ασυρματο και 35?. Σουπερ μου φαινεται :D Ε?ε?ε?ε?ε?

edit: στο site της logitech αναφερει οτι δν εχει backlight φωτισμο

Link to comment
Share on other sites

στην μετάβαση μου από g11 και g15 μου αρέσει πολύ καλύτερα το ραζερ.. βασικά μεγάλη διαφορά ένιωσα στην πληκτρολόγηση.. αθόρυβο όταν πληκτρολογείς δεν είναι πιστεύω, πιο ξεκούραστο και πιο εύκολο στο γράψιμο ναι.. στα παιχνίδια δεν έχω ακούσει κάτι.. μην φανταστείς πως είμαι κανένας δεινός gamer όμως.. το ποντίκι αντίθετα είναι εντελώς αθόρυβο αν σκεφτείς να τα κάνεις σετάκι και επίσης κατεμέ είναι πολύύύ πιο όμορφο από το g15 με τα πορτοκαλί λαμπάκια.. υπάρχουν κιάλλα αξιόλογα πληκτρολόγια σε αυτή την τιμή πάντως..

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά το 340 δεν είναι backlit το έχω και όντος είναι σούπερ και μικρο αλλά οπίσθιο φωτισμό δεν έχει και δεν έχει και Ελληνικά γράμματα κάπου τόσο το έχω πάρει από multi εδώ και ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι αμα είναι να δώσεις πάνω από 75?-80?,πήγαινε κατευθείαν για το g510 που σαν κάτοχος το θεωρώ ιδανική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now