George_o/c

Τα διασημότερα CPUs & VGAs @ HWBOT συγκεντρωμένα + Σκέψεις για HWBOX διαγωνισμούς

Recommended Posts

Απο benchamarks 2k1 , 03 η 05 αλλα σιγουρα οχι 06 οπου εκει μετραει το ποσους πυρηνες εχεις . Απο καρτες 8800GTX και 4850 θα ειναι καλη φαση

Link to comment
Share on other sites

Για κατηγορίες έλεγα να έχω 2 από 'δω και πέρα. Μία Low Clock για τους μικρούς της παρέας που δεν έχουν πρόσβαση σε extreme cooling, η οποία θα έχει αέρα/νερό σε cpu και κάρτα αλλά με τα γνωστά περιορισμένα ρολόγια σε cpu και μία Anything goes :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ έχεις μήτσο.....

Τέσπα.Κι εγώ μέσα για κάρτες μεταχείρησμένες ή απο στοκ House που να δίνουνε πόντους αρκετούς αλλά να είναι και ευχάρηστες στο bench.Όχι σαν την GT210 που επιλέξαμε στο προηγούμενο και πήγε άπατο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουμε την πλάκα μας και παράλληλα μαζεύουμε πόντους για την HOT με τις κάρτες της σειράς 8800, μπορούμε απλά να επιτρέψουμε στον διαγωνισμό οποιαδήποτε από τις 8800GTS 320MB, 8800GTS 512MB, 8800GT 512MB, 8800GTS 640MB, 8800GTX 768MB και 8800Ultra. Τι λέτε; Ultra δεν νομίζω να έχει κανείς βασικά, αλλά δεν πειράζει.

Με αυτόν τον τρόπο θα παίξουν ΟΛΟΙ όσοι έχουν 8800 Series VGA και θα διασκεδάσουμε με την ψυχή μας :drinks:

Για τις κατηγορίες σας φαίνεται ok να παίξουμε με δύο; Μία Low Clock με περιορισμένα ρολόγια σε cpu και air/water @ cpu/gpu και μία anything goes :) Προτείνετε και benchmarks, όχι μόνο κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να αναγκάζουμε κάποιον να αγοράσει 8800GT, κοιτάτε λιγάκι το post #31;

Έχω και εγώ 8800GT και με συμφέρει, αλλά θέλουμε να καταλήξουμε σε κάτι που να τους βολεύει όλους :T:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....

Μπορεί να γίνει διαγωνισμός γενικά με 8800 series...?

Γιατί να γίνει τον επόμενο μήνα...? Πολύ από εμάς ξεκινάμε εξεταστική τον ιούνιο και μετά θα φύγουμε από τα φοιτιτόσπιτα.....

Προγράμματα δεν έχω πρόβλημα, θα προτιμούσα 03+05, ή 01+vantage ή am3+06....:D

Επίσης καλύτερα διαγωνισμός με κάρτες και όχι με επεξεργαστές γιατί δύσκολα αλλάζεις πλατφόρμα....;)

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορεί να γίνει διαγωνισμός γενικά με 8800 series...?

2) Γιατί να γίνει τον επόμενο μήνα...? Πολύ από εμάς ξεκινάμε εξεταστική τον ιούνιο και μετά θα φύγουμε από τα φοιτιτόσπιτα.....

3) Προγράμματα δεν έχω πρόβλημα, θα προτιμούσα 03+05, ή 01+vantage ή am3+06....:D

1) Αυτό δεν λέω τόση ώρα; :D Φυσικά και γίνεται. Οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι μεγάλες, θα παίξουν όλοι γιατί όλοι σχεδόν έχουν κάποια 8800 ή όσοι δεν έχουν εύκολα βρίσκουν, θα πάρουν πόντους όλοι γιατί όλες είναι διάσημες στο hwbot και θα διασκεδάσουν επίσης όλοι.

2) Έλεγα να ξεκινήσει τέλη Ιουνίου γιατί όσοι είμαστε φοιτητές ή όσοι είναι μαθητές έχουν εξεταστική τώρα τον Ιούνιο. Δεν θα τελειώσει σε ένα μήνα μην αγχώνεσαι. Από 25 Ιουνίου μέχρι αρχές Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσει ο φθινοπωρινός διαγωνισμός :) Αν θέλετε τόσο πολύ τον ξεκινάμε και σε μία εβδομάδα δεν έχω πρόβλημα.

3) Να το κάνουμε τρίπτυχο; 2k1, 2k3 & 2k5; Ή 2k3, 2k5 & AM3;

Εγώ σκεφτόμουν να το κάναμε 2k1, 2k6 & AM3. Γιατί το 2k6 δεν το έχουμε βάλει ποτέ και είναι ωραίο benchmark.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν να το κάναμε 2k1, 2k6 & AM3. Γιατί το 2k6 δεν το έχουμε βάλει ποτέ και είναι ωραίο benchmark.

+1

και απο βδομαδα μπορει να ξεκινησει!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άνοιξε θέμα με δημοσκοπηση....

1ον για να δουμε αν συμφωνούμε όλοι με το 8800 series, 2ον για τα προγράμματα και 3ον

για την ημερομηνία....

Εγω είμαι μέσα για το 8800 series, για τα 01,06, am3 και για την ημερομηνία δεν έχω πρόβλημα, παίζω μετά την εξεταστική πριν φύγω από εδώ....:D

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα να βάλουμε 2k1, 2k5, 2k6.

2k1 γιατί είναι η χαρά του tweaker, κι ας έχουν προβάδισμα οι C2D/C2Q.

Στην πρώτη κατηγορία θα παίζουν όλοι στα 3.6GHz. Για τα AMD καθόμουν και έσπαγα το κεφάλι μου να δω ένα καλό limit λίγο πιο πάνω από τους Intel, αλλά το clock-per-clock performance είναι τόσο χάλια που ούτε τα 4GHz δεν τους φτάνουν... Έπειτα κανείς δεν παίζει με AMD. Οπότε στο 2k1 θα είναι ΟΛΟΙ στα 3.6GHz. Στην δεύτερη... anything goes ;)

2k6 γιατί ποτέ δεν το έχουμε βάλει και είναι ωραίο benchmark. Προβάδισμα έχουν οι i7 με το ΗΤ on. 1η κατηγορία - όλοι στα 3.6GHz. 2η κατηγορία - anything goes ;)

Το 2k5 δεν χρησιμοποιεί παραπάνω από 2 πυρήνες οπότε εδώ όλοι έχουν ίδιες πιθανότητες, είτε με i7, είτε με C2D/C2Q. 3.6GHz στην 1η κατηγορία. Στην 2η, anything goes ;)

Νομίζω ότι για την 8800 δεν έχει κανείς πρόβλημα Boton. Ανοίγω δημοσκόπηση για benchmarks :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now