giogio

E8600 FSB 440X10 η 550χ8

Recommended Posts

παιδια γεια χαρα σε ολους εχω μια rampage formula και εναν 8600 στο νερο με μνημες CSX DIABLO 1150 ddr2 θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι καλυτερο να τον εχω λιγοτερο fsb 440x10 η περισσοτερο fsb 550x8 για τα 4.4 αυτα τα εχω με ρευμα στον επεξεργαστη στα 1.35 και στις 2 περιπτωσεις, να πω οτι στο νερο εχω και Ν/Β και S/B,σε prime δοκιμασμενο περιπου μια ωρα η θερμοκρασια του cpu εφτασε μεχρι τους 54 βαθμους μαξιμουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω με τη λογικη του Ανεστη, κι εγω το ιδιο κανω κατα γενικη ομολογια, αλλα οταν μιλαμε για ανθρωπο που πηρε υδροψυξη για ολα αυτα, μαλλον θα το εκμεταλλευομουν!

550x8 απο μενα! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενδιάμεσο.. 500x9 :D

προσπαθησα μια μερα να παιξω και ετσι αλλα ηθελε αρκετο ψαξιμο γιατι δεν ηταν σταθερο πουθενα:que:... και το παρατησα και το αφησα ετσι οπως αναφερω πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι ο καθενας εχει διαφορετικες γνωμες βαση βεβαια και με τις εμπειριες στο θεμα αυτο που εχει ο καθενας, αλλα εχω διαβασει και ακουσει επισης οτι καλυτερα περισσοτερο fsb γιατι εχουν πιο γρηγορη επικοινωνια ολα τα παρελκομενα δισκοι καρτες γραφικων κτλ.επισης να πω οτι η καρτα γραφικων που εχω ειναι μια asus 5870 και αυτη στο νερο, δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ρολο παιζει η καρτα γραφικων για το συγκεκριμενο ερωτημα μου οσο αφορα το fsb και για αυτο την αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

8.5*530??

το εκανα 530χ8.5 και ειναι stable μεχρι στιγμης βεβαια κατεβασα μνημες στα 1060 απο 1150 που ειναι αυτες να το αφησω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τους διαιρέτες για να ανεβάσεις και τις μνήμες.

εδω εχω ενα θεμα γιατι το πιο χαμηλο που μπορω να τις βαλω ειναι στα 1273 αλλα ψαχνω με ποσο ρευμα και τι timings να βαλω γιατι τρωω μπλε οθονες συνεχεια και δεν μπουταρει,και ποσο ρευμα θελει σε Ν/Β

Link to comment
Share on other sites

εδω εχω ενα θεμα γιατι το πιο χαμηλο που μπορω να τις βαλω ειναι στα 1273 αλλα ψαχνω με ποσο ρευμα και τι timings να βαλω γιατι τρωω μπλε οθονες συνεχεια και δεν μπουταρει,και ποσο ρευμα θελει σε Ν/Β

Ειναι αρκετα ψηλα το 1273 για τις μνημες σου..αλλα και για καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα ψηλα το 1273 για τις μνημες σου..αλλα και για καθε μερα.

τελικα το αφησα 500χ9 και μνημες στα 1200 απο θερμοκρασιες ειναι μια χαρα οπως επισης και απο ρευματα ειναι καλα.τι λετε να το αφησω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now