Sir_platanight

2000Mhz or 1600Mhz?

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θελω να κανω μια αναβαθμιση σε επεξεργαστη,mobo και ram.Επεξεργαστη θα παρω τον i5 750 μητρικη την GIGABYTE GA-P55A-UD3 και ram ειμαι αναμεσα σε αυτες pc1 και σε αυτες pc1 .

Σιγουρα θα κανω o/c μεχρι τα 4G η λιγο πιο κατω..Α και θα παρω και αυτη τη ψυκτρα pc1

PS:Εχω ηδη μια HD 5850 και τροφοδοτικο ενα Thermaltake 750W.

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

kingston

αλλα απο pc1 αν σου παθουν κατι ξεχασε την εγγυηση καθοτι παρακλαδι του eshop.μεχρι και στο τηλεφωνο να τους παρεις πεφτει η γραμμη και δεν τα σηκωνουν

Link to comment
Share on other sites

Παιζουν κ αυτες απο πλαισιο PNY XLR8 4GB DDR3-2000 Ram Kit (PC3-16000, 9-9-9-24, KCDIM4GBN/16000/3-XL) - Μνήμες RAM - plaisio.gr αλλα δν την ξερω σαν εταιρια!!και εχουν και υψηλοτερα timings απο τις kingston.τις kingston δεν τις βρισκω απο αλλου...αλλα εγω γενικα και απο e-shop και απο PC1 ειμαι ικανοποιημενος..δηλαδη και 2 ram που νομιζα οτι ειχαν προβλημα τις εδωσα στο παιδι στο eshop point και μετα απο 4 μερες ηταν εδω παλι..δεν ειχαν προβλημα απλα εγω ειχα κανει μια βλακεια!!

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο το σύστημα. όμως οι μνήμες δεν γραφουν την τάση λειτουργίας. έχω μια kingston 1800 CL8 αλλα στα 1.9v. ψyλά για i5

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now