PaRaDoX

PSU Πρόταση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους θα ηθελα μια γνώμη για ενα καλο τροφοδοτικο εχω κατα νου ενα με αποσπωμενα καλωδια το CORSAIR HX650W MODULAR POWER SUPPLY αυτο αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.Το τροφοδοτικο που εχω τωρα ειναι το tagan 700w pipelock series αλλα τον τελευταιο καιρο μου κανει νερα . Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οταν εχω το pc κλειστο για μια ημερα η περισσσοτερο οταν παω να το ανοιξω αναβει για 2-3 δευτερολεπτα και κλεινει και ξανα αναβει μονο του σαν αποτελεσμα να το κλεινω τελειως απο το κουμπι και να το ξανα ανοιγω ωσπου καποια στιγμη αναβει.στα windows και αφου κανει κανονικη εκκινηση δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα το συστημα μου αποτελειται απο μια 4870 3 sata δισκους ενα optical drive. Η μητρικη μου ειναι gigabyte:que:...

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας καλως τον!

Κατα δευτερον, για πες μου:

1) Αλλαξες προσφατα κατι στο συστημα και ξεκινησαν ολα αυτα?

2) Αν οχι, απλα ξαφνικα ξεκινησε το φαινομενο, καμια αλλαγη στο BIOS π.χ.?

3) Ποσα λεφτα θες να δωσεις για PSU με αποσπωμενα καλωδια? Το HX650 ειναι παρα πολυ καλο παντως :T:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οχι δεν αλλαξα τιποτα απλος το φαινομενο αρχισε το τελευταιο καιρο.εκανα τελικα παραγγειλα το corsair ελπιζω να ειναι το τροφοδοτικο δεν μπορω να καταλαβω απο τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μην ειναι η μητρικη το προβλημα φανταζομαι ισως ειναι οτι οταν ξεκιναει χρειαζετε αρκετο load ωστε να ξεκινηση σωστα τα ρευματα εχουν ως εξης : 1 8πινο στην μητρικη 2 6πινα στην καρτα γραφικων και 4 κανονικα καλωδια στους 3 δισκους και ενα στο dvd drive σας παρακαλω αν υπαρχει καποιος που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα ας βοηθηση

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το κανει αυτο αν κλεισω το ρευμα στο Pc απο το πολυμπριζο πχ και παω να το ανοιξω παλι κανει ενα τσακ οτι θα αρπαξει, κλεινει και μετα ξαναξεκιναει κανονικα. Νομιζω ειναι θεμα της gigabyte. X48-DQ6 εχω και τροφοδοτικο Seasonic M12-D 850W

Εγω προσωπικα δν ανησυχω.. Μηπως θα επρεπε?? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό όταν βγάλω την πρίζα και την ξαναβάλω... αλλιώς δουλεύει ρολόι!

Έχω το thermaltake toughpower 850W.

Δεν νομίζω να φταίει το τροφοδοτικό απλά θέλει λίγο να "στρώσει" μετά την πλήρη αφαίρεση του ρεύματος.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το κάνει αυτό ι7 με gigabyte και 1000αρι τροφοδοτικό

βασικά και ένα αλλο motherbord που εχω gigabyte 775 και 620 τροφοδοτικό το ίδιο κάνει

τώρα τι φταίει ακρη δεν έβγαλα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now