WebHunter

AMD Phenom II X6 Black Edition: Περισσότερη δύναμη επί 6

Recommended Posts

γιατί αποπαίρνετε τη DDR2?

δηλαδή εμείς που δεν το "φυσάμε" να μην χαρούμε όταν κάνουμε ένα render ή

οποιαδήποτε multi-core χρήση?

:o..

και το καλύτερο όλων είναι ότι μπορούμε να ξεκινίσουμε την αναβάθμιση από τον cpu και να μας μείνει στη συνέχεια :)

btw το pc μου έχει λίγα να ζηλέψει από ένα με DDR3 στα 1333

:P..

Link to comment
Share on other sites

όταν βρίσκεις 2X2 GB DDR3 @ 1600 με 85 ευρώ, δεν είναι τόσο βαρύ το τίμημα να πουλήσεις 60 ευρώ τις χρυσές χωρίς αιτία ddr2 και να κάνεις την μετάβαση ;)

Link to comment
Share on other sites

όταν βρίσκεις 2X2 GB DDR3 @ 1600 με 85 ευρώ, δεν είναι τόσο βαρύ το τίμημα να πουλήσεις 60 ευρώ τις χρυσές χωρίς αιτία ddr2 και να κάνεις την μετάβαση ;)

συμφωνώ αλλά βάλε και τη μητρική...

σε άλλη περίοδο δεν θα το σκεφτόμουν καν αλλά είναι δύσκολοι καιροί ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά η σύγκριση των 6πύρηνων της AMD και της Intel έιναι uber άτοπη.

Άλλη κατηγορία το ένα, άλλο το άλλο και προφανώς η AMD έιναι πίσω αιώνες.

Για τις τιμές, το ίδιο ισχύει :P

Link to comment
Share on other sites

Νεωτερα για 2 Thuban που αναμενουμε.

θα τους εχουμε πολυ συντομα ,αλλα η επισημη ημερα κυκλοφοριας και πωλησης τους εχει οριστει η 27η Απριλιου .

1090Τ 319?

1055Τ 229?

Διαθεσιμοτητα περιορισμενη για τον 1090Τ ,αφθονη για τον 1055Τ.

για οτιδηποτε νεωτερο θα σας κρατησω ενημερους.

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο γορίλλας

όμως ας πούμε ότι οι intel είναι κατά μέσο όρο 30%-40% καλύτερη στις επιδόσεις...άντε να πούμε και 50%

η τιμή όμως είναι 300% μεγαλύτερη :S

imho η intel πουλάει με 2000-3000% κέρδος και προφανώς δεν αξίζει τα λεφτά ένας τέτοιος CPU...

οι "φτηνές" λύσεις της intel και όλες οι λύσεις της AMD είναι οι πιο λογικές απόδοσης/τιμής

+ ότι AMD based μηχάνημα σε photo editing/gaming υστερεί πολύ λίγο σε σχέση με intel based

Link to comment
Share on other sites

Guest leman80

μια αξιοπρεπεστατη μητρικοι ειναι η Biostar A780L3.πωλειται στο eworld στα 50ευρω.ddr3 ,ACC feature,phenom II x6 support kai BIO-UnlocKING (με bios update)

Παρηγηλε ο αδερφος μου εναν χ6 1055Τ απο Xonk Kong,απο μερα σε μερα θα την εχω.:victory:...

για οσους ψηνονται αναρτησε στο εβαυ το παλικαρι πωλητιριο.

http://cgi.ebay.com/AMD-PHENOM-II-X6-1055T-6-CORES-AM3-CPU-IN-STOCK_W0QQitemZ280492331255QQcmdZViewItemQQptZUK_Motherboards_CPUs?hash=item414ea550f7

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now