NickTheGeek

Ψύκτρα για MSI5850

Recommended Posts

Καταρχάς καλησπέρα σας.Πρόσφατα αγόρασα μία MSI 5850 και είπα να προσπαθήσω να την overclockάρω.Με την αργοστασιακή ψύκτρα 100% έφτασε μέχρι 1gzh core clock και 1250mhz memory clock.Το KOMBUSTOR έφτασε στα 7233 points όπως δείχνει η φώτο αλλα to fan κάνει τρομερό θόρυβο και ο παπαγγάλος μου διαμαρτήρεται.Για αυτό θα ήθελα προτάσεις για μία ψύκτρα έως 50 euro.

1555fuu.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν παίζεις παιχνίδια μπορείς να φτιάξεις 1-2 profile μόνο για τα παιχνίδια....;)

Αλλιώς κλοκαρισμένη για 24/7 πιστεύω ότι είναι ανούσιο, κατά την γνώμη μου πάντα....:D

Link to comment
Share on other sites

Ο χριστός και ο απόστολος!Τί τέρας είναι αυτό.Αμα βγεί θα την πάρω και θα κάνω και ένα voltmod θα το τινάξω στον αέρα,αλλα πότε θα έρθει εδώ άραγε?

Για αυτό τί λέτε:

http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Aircooling/VGA-Coolers/Scythe-Vga-Cooler-Musashi-SCVMS-1000.htm

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατή και ας μην λέει η λίστα.Πιστεύεις ότι αξίζει?Τώρα μόλλις έπαιζα το drit2 full γραφικό με το fan 100% και δεν λέει να κολήσει,αλλα ο θόρυβος δεν παλεύεται με τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Τι χαλαρά.Μην με κάνεις να ξυπνήσω απο της 6 να πάω σε έναν θείο μου ψυκτικό να φτιάξω Phase change.Βρήκα και έναν compressor απο ψυγείο supermarket που είναι τεράστιος να πούμε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now