George_o/c

Sapphire Radeon HD 5970 Toxic 4GB: The ONE to rule them all!

Recommended Posts

Μπα, δες χρονισμο πυρηνων - ειναι τουμπανο5970 αυτη, δεν ειναι απλα με extra ram :D

Θα ηθελα να δω τι διαφορα κανει μονο η μνημη , χωρις τα εξτρα τουμπανορολογια .

Link to comment
Share on other sites

Πάντος ένα τσουβάλι λεφτά να έχεις δεν σε φτάνει σήμερα για να φτιάξεις ένα καλό pc.

Αυτο ειναι τεραστιο λαθος.

Με 600-700? εχεις αξιοπρεπεστατο PC, μακραν ανωτερο απο καθε κονσολα σε ισχυ (μια 5770 παιζει για αστειο Crysis σε Maximum με αναλυση 1280x720 που παιζουν οι κονσολες) και στο οποιο μπορεις να δουλεψεις απο Office μεχρι και Photoshop.

Link to comment
Share on other sites

Πάντος ένα τσουβάλι λεφτά να έχεις δεν σε φτάνει σήμερα για να φτιάξεις ένα καλό pc.

Το καλο pc ειναι μια εννοια που ο καθενας την εξηγει διαφορετικα!

Ετοιμαζω τωρα ενα καλο pc για ενα φιλο με 980x και 3χfermi 480....Ναι αυτο ειναι ενα καλο Pc :hehe: με βαση την υπαρχουσα τεχνολογια...

Αλλα και ενα pcaki με ενα deneb 2 και με μια 5850 παλι ειναι ενα καλο Pcaki...

Link to comment
Share on other sites

Ρε και ο Pentium 4 D810 είναι καλό pc με 9600 GT. Το θέμα είναι τι αναμένει κανείς από αυτό...

Τι να τον κάνω τον 980Χ, όταν θα τον έχω για internet και κανένα game!

Link to comment
Share on other sites

βλακίτσες λες Seb :hehe:

δεν αξίζει τα λεφτά του για 24/7 (προσωπική άποψη)

εγώ στο internet pc που τον έβαλα χθες δεν είδα κάποια διαφορά :hehe: σε αυτά που κάνω

Link to comment
Share on other sites

Σωστό.Το software έχει ακόμα δρόμο να κάνει.Και υποστηρίζω ακόμη ότι θέλεις ένα τσουβάλι λεφτά για να έχεις ένα pc το οποίο για τα επόμενα 5 χρονια δεν θα καταλαβαίνει τίποτε(π.χ. 4 Xeon)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσα και να ρίχνεις κάθε 6μηνο γίνονται άλματα. Πάντα θα μένεις από λιγάκι πίσω και μετά χωρίς να το καταλάβεις θες άλλο Pc. Βέβαια και αυτό που είπες έχει μια βάση απλώς θα ακολουθείς με αξιοπρέπεια για αρκετό διάστημα (τα 5 χρόνια μου φαίνονται πολλά).

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια οτι δν ειναι πληρως αξιοποιησιμα ολα αυτα :)

Μια χαρα αξιοποιουνται και πανευκολα κιολας - αρκει, να τους χρησιμοποιεις :D

Εγω που κωδικοποιω video και ταυτοχρονα δουλευω σε 5 project σε Photoshop / Illustrator και εχω ανοιχτα αλλα 50 πραγματα, εναν i7 τον φερνω στα ορια του! :D

Ενας που καθεται και παιζει πασιεντζα, κανα game και μπαινει στο net ακουγωντας μουσικη, οχι μονο δεν αξιοποιει εναν i7, αλλα δεν εχει και κανεναν μα κανεναν απολυτως λογο η Microsoft και οποιαδηποτε Microsoft, να προσπαθησει να τα μοιρασει ολα αυτα ετσι ωστε να αξιοποιειται ο i7 του. Τζαμπα τον πηρε δηλαδη.

Το μονο που ενοχλει στην ολη ιστορια ειναι ενα: Τα παιχνιδια που εχουν βαρια εφε και φυσικη, τα οποια θα μπορουσαν να αξιοποιουν πολλους πυρηνες, αλλα μενουν κολλημενα στους 1-2.

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει δηλωσεις το ματι μου (μπορει και εδω μεσα), δηλωσεις ενος μεσα απο microsoft οτι τα λειτουργικα θα αργησουν ακομα να εκμεταλλευτουν τους πολυπηρηνους επεξεργαστες κ κατι τετοια. Μπορει και να παρανοησα η να μην θυμαμαι και καλα. Ακομα και προγραμματα που εκμεταλλευονται τετραπυρηονυς ειναι μετρημενα. Γιαυτο και βλεπω τους εξαπυρηνους καχυποπτα - οχι οτι θα με χαλαγε να εχω εναν βεβαια-. Και για τα παιχνιδια αυτο που ειπες JC εννοω και εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, τα windows αν τους χωσεις πολλα πραγματα μαζι, μια χαρα θα διαχειριστουν πολλους πυρηνες και θα τους φορτωσουν ολους. Το θεμα ειναι τα παιχνιδια παντα, γιατι εδω που τα λεμε, σχεδον το 75% των επαγγελματικων εφαρμογων πλεον, εναν 6πυρηνο τον κανει φετες :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now