WebHunter

Gainward GTX 470 GOOD: Έρχονται και τα custom designs

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gainward GTX 470 GOOD: Έρχονται και τα custom designs]http://reviews.hwbox.gr/news/gainward.jpg[/NEWS_IMG]Η επίσημη ανακοίνωση για την έλευση των πολυαναμενόμενων καρτών της nVidia, με πυρήνα GF100 έχει πραγματοποιηθεί πριν από έναν μήνα, ωστόσο η διαθεσιμότητα τους είναι χαμηλή έως και ανύπαρκτοι σε μερικές περιπτώσεις. Αυτό βέβαια δε σταματά της κατασκευάστριες εταιρείες να ανακοινώνουν συνεχώς καινούριες υλοποιήσεις! Η Gainward, θυγατρική εταιρεία της Palit, ακολούθησε το ρεύμα και μας παρουσιάζει τη δική της πρόταση βασισμένη στη GeForce GTX 470 και μας παρουσιάζει την έκδοση GOOD!

Η GeForce GTX 470 GOOD απευθύνεται περισσότερο στους overclockers και enthusiasts χρήστες που θα την αξιοποιήσουν με τον κατάλληλο τρόπο. Διαθέτει μεγαλύτερο PCB (κατά μήκος), που πλέον φτάνει τις 10.5 ίντσες (σε σχέση με τις 9.5" του reference) και ενισχυμένο ηλεκτρικό κύκλωμα για να αντέχει τα ζόρια στα οποία θα υποβληθεί. Ανάμεσα στα εξαρτήματα της θα βρείτε low-ESR solid-state OS-CON capacitors, καθώς και περισσότερους τρόπους διασύνδεσης με το χρήστη. Στην έκδοση GOOD έχουν τοποθετηθεί δυο έξοδοι DVi, HDMi και DisplayPort.

[img_ALT=GainWard GeForce GTX 470 GOOD]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354bd9950e26bab.jpg[/img_ALT]

Την ψύξη έχει αναλάβει μια ολοκαίνουρια ψήκτρα με την ονομασία Grand -Prix Heat-Pipes Hybrid Cooler που καταλαμβάνει δυο PCi slots. Βασίζεται σε χάλκινη βάση και heatpipes των 6 mm, τα οποία καταλήγουν να ψύχονται από δυο ανεμιστήρες με διαγώνιο 80 mm. Με αυτό το τρόπο η ψύξη είναι αποδοτικότερη και αθόρυβη. Τα χαρακτηριστικά της παραμένουν ίδια, μιας και ενσωματώνει 448 πυρήνες CUDA, πυρήνα χρονισμένο στα 607 Mhz, shaders στα 1215MHz και τα 1280 MB GDDR5 μνήμης στα 3348 MHz με διάυλο επικοινωνίας τα 320 bit. Στο πακέτο θα βρείτε μια trial έκδοση 30 ημερών του Super LoiLoScope, προγράμματος επεξεργασίας βίντεο, ωστόσο η τιμή της παραμένει άγνωστη. Περισσότερα θα ακολουθήσουν στα μέσα Μαϊου που αναμένεται να κυκλοφορήσει στην αγορά.

[img_ALT=Gainward GTX 470 GOOD]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354bd9950e1b3fe.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

προς τα μεσα Μαιου το συνολο των κατασκευαστων θα παρουσιασουν τις no-reference προτασεις τους για την GTX 470 μονο...η GTX 480 προβλεπεται τελη Ιουνιου οχι νωριτερα.

Ηδη σημερα ειχα ενημερωση απο Palit και Twintech για τις δικες τους υλοποιησεις στην 470.

Palit launches non-reference GeForce? GTX 470 Series with cooler & quieter thermal solution

Link to comment
Share on other sites

Αντίποινα???? :D

συμπληρωμα στην ειδηση θα το χαρακτηριζα , συναδελφε ¨-)

Ναι, η μαμα με την κορη :hehe:

ασε μας και εσυ εθνικε σταρ... :hehe:

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

συμπληρωμα στην ειδηση θα το χαρακτηριζα , συναδελφε ¨-)

:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..

Θέλω να τα λαμβάνω και σε e-mail αυτά! Ο άλλος ο κακός δεν μου στέλνει και τίποτα!

Υ.Γ. Πρέπει να μάθεις να κάνεις multiquotes συνάδελφε! :D

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις δικαιώματα moderator γιατί δεν του κάνεις edit εσύ μικρή ζουμπουλία?

Εγώ έιμαι ο άλλος ο κακός ε? Οκ, θα σου στέλνω, αλλά τα θέλω επάνω την ίδια ώρα. Οκ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις δικαιώματα moderator γιατί δεν του κάνεις edit εσύ μικρή ζουμπουλία?

Πόσο σίγουρος είσαι?27.gif

Εγώ έιμαι ο άλλος ο κακός ε? Οκ, θα σου στέλνω, αλλά τα θέλω επάνω την ίδια ώρα. Οκ? :hehe:

Στείλε τα και κάτι θα κάνουμε,κακέ!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now