GoriLLakoS

MSI [MOA 2010] Master Overclocking Arena 2010 : Greek Qualifiers

Recommended Posts

[NEWS_IMG=MSI MOA 2010]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54be351fba75e3.png[/NEWS_IMG]Την παράδοση του MSI Master Overclocking Arena συνεχίζει και φέτος το hwbox μετά τις επιτυχημένες διοργανώσεις του 2008 και του 2009. Αυτή την φορά ο διαγωνισμός θα διαρκεσει μόλις 21 ημέρες (από τις 10 Μαϊου μέχρι τις 24 Μαϊου) και οι διαγωνιζόμενοι θα βάλουν τα δυνατά τους για το καλύτερο score σε 2 πολύ απλά μετροπρογράμματα όπως το SuperPi1M 1.5 καθώς και το Aquamark 3. Η διαδικασία έιναι γνωστή πλέον για το πώς πρέπει να ποστάρετε τα score σας και είναι η ίδια με το score submition στο hwbot (ωστόσο εάν κάποιος δεν γνωρίζει, ας μας ρωτήσει), ενώ στα πόστ σας θα πρέπει να συμπεριλάβετε και μια φωτογραφία απο το σύστημα που κάνατε τις μετρήσεις !

Το τι hardware θα χρησιμοποιηθεί, μας αφήνει παγερά αδιάφορους, το ίδιο και η ψύξη που θα χρησιμοποιήσετε, το μοναδικό πράγμα που δεν πρέπει να χρησιμοποιήσετε έιναι επεξεργαστες ES . Οι Overclocker θα πρέπει να λάβουν μέρος μόνοι, ενώ ο νικητής θα μπορεί να διαλέξει τον Co-Overclocker του για να πάνε μαζί στην Disneyland στο Παρίσι απο τις 25 μέχρι και τις 28 Ιουνίου ώπου θα γίνει ο τελική φάση του MOA 2010 για την Ευρώπη (μάθαμε πώς εκείνη την περίδοδο, θεματολογία της Disneyland θα έιναι το Star Wars, οπότε ετοιμάστε τα lightsaber σας για μάχη :D )

Ο νικητής θα λάβει αμέσως μετά την λήξη των Ελληνικών προκριματικών του MOA 2010 μία MSI Big Bang Xpower X58 motherboard καθώς και μια MSI N480GTX M2D15 VGA για να ξεκινήσουν τις προετοιμασίες, ενώ το καλύτερο score που θα γίνει με MSI μητρική θα κερδίσει αυτόματα μια MSI R5850 TwinFrozr II .

Ο τρόπος βαθμολόγησης θα έιναι όπως ακολουθεί, και νικητής θα έιναι αυτός που θα μεζέψει τους περισσότερους πόντους και απο τα δύο μετροπρογράμματα :

Aquamark: SuperPi1M 1.5:

1. 100 points 1. 100 points

2. 90 points 2. 90 points

3. 75 points 3. 75 points

4. 55 points 4. 55 points

5. 25 points 5. 25 points

Σε περίπτωση ισοβαθμίας, δεν έχουμε σκεφτεί ακόμα τι θα γίνει, αλλά το πιο λογικά θα ήτανε να πάνε μαζί οι δύο ισόβαθμοι πρωτοπόροι της βαθμολογίας, τι λέτε και εσείς ?

Have Fun :T:

[img_ALT=MSI MOA 2010 : Master Overclocking Arena]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54be351fbb040e.jpg[/img_ALT]

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να χρησιμοποιηθουν μοβο και vga MSI και ας ειναι οτι να'ναι?

δηλαδη ΑΤΙ nvidia, intel ή AMD?

Το τι hardware θα χρησιμοποιηθεί, μας αφήνει παγερά αδιάφορους, το ίδιο και η ψύξη που θα χρησιμοποιήσετε, το μοναδικό πράγμα που δεν πρέπει να χρησιμοποιήσετε έιναι επεξεργαστες ES .

Καλή επιτυχία σε όλους και καλή διασκέδαση....:D

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.Ένας διαγωνισμός χωρίς περιορισμούς στο mobo στην κάρτα.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Μια απορία μόνο,γιατί μόνο ένας overclocker και μετά δύο?Γιατί να μην γίνει όπως πέρυσι με δηλωμένες ομάδες?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.Ένας διαγωνισμός χωρίς περιορισμούς στο mobo στην κάρτα.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Μια απορία μόνο,γιατί μόνο ένας overclocker και μετά δύο?Γιατί να μην γίνει όπως πέρυσι με δηλωμένες ομάδες?

Δεν νομίζω ότι απαγορεύονται οι "ομάδες". Κάλλιστα μπορούν να παίξουν 2-3 άτομα μαζί αλλά το σκορ θα το ανεβάσει ένας και αυτός θα δηλωθεί ως συμμετέχων. Αυτός που θα κερδίσει θα ανακοινώσει και τον συμπαίκτη που θέλει να τον ακολουθήσει.

Link to comment
Share on other sites

αντε να ερθει η rex3 και να παιξουμε

Φίλε συγγνώμη, αλλά η MSI σε έχει αποκλείσει από τους διαγωνιζόμενους. "Kolofardation Prohibited"... :hehe:

... Mόνο αν δηλώσεις σαν συμπαίκτη τον Ψοφοκλή, τότε κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι απαγορεύονται οι "ομάδες". Κάλλιστα μπορούν να παίξουν 2-3 άτομα μαζί αλλά το σκορ θα το ανεβάσει ένας και αυτός θα δηλωθεί ως συμμετέχων. Αυτός που θα κερδίσει θα ανακοινώσει και τον συμπαίκτη που θέλει να τον ακολουθήσει.

Σωστός ;) Ανεβάζει μόνο ένας, δηλώνει μόνο ένας, άσχετα αν έπαιξαν δύο μαζί. Ε και έπειτα τον επιλέγει τον δεύτερο σαν συμπαίκτη :D

Βέβαια το υπέρτατο θάψιμο θα ήταν να έπαιζαν δύο μαζί να έπαιρναν την πρωτιά και αυτός που είχε δηλώσει να έπαιρνε άλλο για συμπαίκτη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κιμωνα μα μα γιατι το λες αυτο επειδη εχω 980χ που παιζει 3d πανω απο 6200mhz και καρτα που παιζει 03 1175 πυρηνα ειμαι λιγακι τυχερος γιατι να το κρυψωμεν αλοστε γου του γου του (θελω να δω την καρτα του vince πως θα φενετε απο τις μοντες που θα εχει κανει ο shamino για να παιζει 1200 :D)

μου φενετε οτι το golden hand member πρεπει να γινει golden ass member:harhar:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κιμωνα μα μα γιατι το λες αυτο επειδη εχω 980χ που παιζει 3d πανω απο 6200mhz και καρτα που παιζει 03 1175 πυρηνα ειμαι λιγακι τυχερος γιατι να το κρυψωμεν αλοστε γου του γου του (θελω να δω την καρτα του vince πως θα φενετε απο τις μοντες που θα εχει κανει ο shamino για να παιζει 1200 :D)

μου φενετε οτι το golden hand member πρεπει να γινει golden ass member:harhar:

Τσανε περιμενω μια r3x την πεμπτη, μπορεις να πας να την παρεις εσυ; χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Να ποστάρω πρώτος κι εδώ....... :D

Να ένα Super-Pi 1M

Super_Pi_1M_6.500s.png

......και χρωστάω κι εδώ ένα Aquamark3... :D

....να και το Aquamark3 που χρωστούσα....

Aquamark3_434604_gif.gif

.

Edited by hipro5
Link to comment
Share on other sites

Πανε οι ελπιδες μου να δω τον Μικυ απο κοντα :loveliness:..

Βρε μη στεναχωριέσαι..... :)

ΑΝ περάσω, αυτά θα είναι τα τελευταία μου ταξίδια - να πάρουν σειρά και οι νέοι μας μετά..... ;)

Το 2010 θα είναι το τελευταίο έτος που παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς - κουράστηκα - .... :(

Link to comment
Share on other sites

περνανε τα χρονια γερασες πια παλιογρια :harhar:

Μετα θα τον βαλουμε επιτιμο διδασκαλο να μας κανει φροντιστηριο για τους διαγωνισμους :D

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλή επιτυχία στον διαγωνισμό...Πολύ δυνατό το σκοράκι αν και κάτι μου

λέει ότι θα έχεις και καλύτερο....:D

Βρε μη στεναχωριέσαι..... :)

ΑΝ περάσω, αυτά θα είναι τα τελευταία μου ταξίδια - να πάρουν σειρά και οι νέοι μας μετά..... ;)

Το 2010 θα είναι το τελευταίο έτος που παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς - κουράστηκα - .... :(

Μην στεναχωριέσαι έχεις πολλούς άξιους και ταλαντούχους διαδόχους που μπορούν να

μας κάνουν περήφανους διεθνώς....:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now