GoriLLakoS

DFI 680i + Yorkfield 45nm Quad CPU Photo Review

Recommended Posts

Για όσους νομίζουν πώς δεν θα γινόταν ποτέ...έχει ήδη γίνει εδώ και 1 μήνα..απλά τώρα βρήκα χρόνο να το ποστάρω..

Βέβαια...ετοίμαζα review...αλλά αφού βγήκαν τα 780i και το κάνουνε όλοι κανονικά και με τον νόμο...αρκέστηκα μόνο σε μιά μικρή photo παρουσίαση..:D

Λοιπόν, το 680i και οι Intel Quad Core στα 45nm , σαφώς και μπορούν να συνυπάρχουν, αλλά όλα θυσιάζονται πάνω στον βωμό του marketing..:D

Το Beta Bios που έχω μπορεί να παίξει μόνο με ES CPUs , καθώς σε κάθε retail CPU,

το id έχει αλλαχτεί απο την ίδια την Intel και δεν μπορεί το Bios--->Motherboard να τον εντοπίσει.

Αυτό σημαίνει πώς, οι 680i θα μπορούσαν με περίσια ευκολία να παίζουν με Yorkies στα 45nm, αλλά κάθε φορά για κάθε CPU θα θέλαμε ένα Bios με διαφορετικό ID μέσα του για να παίζει σωστά...!

547ade65e935f6.jpg

547ade65eaf719.jpg

547ade65e774d4.jpg

547ade65eccf1d.jpg

Το CPU και την μητρική την έχω ακόμα εδώ...αλλά δεν πάει η καρδιά μου να τα δοκιμάσω περαιτέρω αφού παραδίπλα κάθεται και 1-2 780i ... :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου βρήκες κάποιο μονταρισμένο bios, ή πείραξες κάτι μόνος σου, ή είναι επίσημο από την εταιρεία; Εγώ που έχω μία MSI P6N SLI-FI με το 650i έχω ελπίδα στον ορίζοντα ή τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now