George_o/c

Cooler Master HAF X: The most powerful HAF chassis yet!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Cooler Master HAF X: The most powerful HAF chassis yet!]http://reviews.hwbox.gr/news/coolermaster.jpg[/NEWS_IMG]Καιρό τώρα ακούγονταν φήμες σχετικά με το Cooler Master HAF X και επιτέλους έφτασε η ώρα να λανσαριστεί επισήμως. Σχεδιασμένο για τους enthusiasts που αναζητούν ότι καλύτερο, το HAF X υπόσχεται να στεγάσει επιτυχώς οποιαδήποτε μητρική κάρτα/κάρτα γραφικών, ανεξαρτήτως μεγέθους. Η κυκλοφορία αέρα στο εσωτερικό του επιτυγχάνεται με τέσσερις ισχυρούς ανεμιστήρες: δύο 200mm πάνω, ένα 230mm με κόκκινο LED μπροστά και ακόμα ένα 200mm στο πλάι, ο οποίος αναλαμβάνει εξολοκλήρου την ψύξη της κάρτας γραφικών.

Μοναδικά features του αποτελούν το μπροστινό I/O panel που διαθέτει δύο θύρες USB 3.0, τα επανασχεδιασμένα SATA Docks που επιτρέπουν ευκολότερη εγκατάσταση των σκληρών δίσκων χωρίς να απαιτείται η αφαίρεση του side panel, το tool-free design και το ανανεωμένο cable management system που περιλαμβάνει power cable cover.

Υπομονή μέχρι την Computex 2010, πέντε μόλις μέρες απέμειναν.

[img_ALT=Cooler Master HAF X: The most powerful HAF chassis yet!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614bfd265b9d6d1.png[/img_ALT]

[img_ALT=Cooler Master HAF X: The most powerful HAF chassis yet!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614bfd265baec17.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Cooler Master HAF X: The most powerful HAF chassis yet!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614bfd265bb9ae2.jpg[/img_ALT]

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

απο air flow και χαρακτηριστηκα μπορει να τα σπαει αλλα απο εμφανιση δεν λεει κατα την γνωμη μου..το 932 ειναι πολυ ωραιοτερο..αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο

Link to comment
Share on other sites

απο air flow και χαρακτηριστηκα μπορει να τα σπαει αλλα απο εμφανιση δεν λεει κατα την γνωμη μου..το 932 ειναι πολυ ωραιοτερο..αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο

Το X δεν μου αρέσει καθόλου από μπροστά :( Από πλάι είναι πολύ όμορφο όμως :)

Link to comment
Share on other sites

μπροστα ασχημο και στο πλαι λιγοτερος χωρος για ανεμιστηρες.

θετικο ειναι ομως το usb 3.0(οταν ερθουν καταλληλες mobo)

Link to comment
Share on other sites

μπροστα ασχημο και στο πλαι λιγοτερος χωρος για ανεμιστηρες.

θετικο ειναι ομως το usb 3.0(οταν ερθουν καταλληλες mobo)

Τι να το κανω,να το βρασω...οι μισοι εχουν γιου ες μπι 2.0 μητρικες,και οι αλλοι μισοι δεν εχουν τιποτΑ!;P..ΓΙΑΤΙ ως γνωστον(No money No honey) που λεει!

Link to comment
Share on other sites

κάθε 3μηνο και νέο haf αλλά αφού η σειρά @μάει γιατί να μην βγάζουν?βλέπε inte e8400->8500->8600->8700 nvidia 8800gt->9800gt->8800gtx->9800gtx και τα λοιπά(δεν ξέρω αν τα βαλα δτην σωστή σειρά και δεν είμαι ούτε AMDboy ούτε Ατιboy το αντίθετο κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το οφφτοπικ αλλα στο δευτερο βιντεακι στην μουσικι ακουγετε ενα πραγμα σαν κλ@νι@ μωρου :P και οντοπικ στα βιντεακια φενετε καλυτερο απο οτι στις φωτογραφιες..και αυτο το κολπο για της καρτες γραφικων ωραιο μου φενεται

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το οφφτοπικ αλλα στο δευτερο βιντεακι στην μουσικι ακουγετε ενα πραγμα σαν κλ@νι@ μωρου :P και οντοπικ στα βιντεακια φενετε καλυτερο απο οτι στις φωτογραφιες..και αυτο το κολπο για της καρτες γραφικων ωραιο μου φενεται

οχχαχαοχαοαχαχαχα,τι λες βρε τρελε,μοθ εφτιαξες το απογευμα!!!:)

Οντος σαν ανθρωπινο αποσμητικο(κλανια) ακουγεται:(....:(....:(....:(....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σχετικα με το θεμα της κλ@νιας θελω να προσθεσω πως δεν μου μυρισε τιποτα!!!!!!:hehe::hehe::hehe:

πολυ ωραιο το κουτι παντως..!πιο ωραιο απο τ απροηγουμενα!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μπορεί να έχει καλύτερη αερόψυξη από το 932 αλλά και για εμένα το 932 είναι πολύ ανώτερο στην εμφάνιση αλλά αυτό είναι υποκειμενικο οπως λέει ο συνάδελφος από άνω πιστευω όμως ότι σε πολλούς δε θα αρέσει και τοσο εξωτερικά :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μπορεί να έχει καλύτερη αερόψυξη από το 932 αλλά και για εμένα το 932 είναι πολύ ανώτερο στην εμφάνιση αλλά αυτό είναι υποκειμενικο οπως λέει ο συνάδελφος από άνω πιστευω όμως ότι σε πολλούς δε θα αρέσει και τοσο εξωτερικά :)

Tα ιδια λεγαμε και για το 932 οταν βγηκε και ακομα τα λενε αλλα εχει κανει τρελες πωλησεις...

Link to comment
Share on other sites

σαν κάτοχος ενός HAF-932 γνώμη μου είναι ότι το 932 είναι ομορφότερο και με ποιο στρατιωτική εμφάνιση... επίσης το μονο που υστερεί είναι ότι το 932 δεν είναι βαμμένο μαύρο εσωτερικά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now