feign_death_ftw

Τράμπα με τους drivers

Recommended Posts

Σκέφτομαι να περάσω τους drivers και τα utilities της asus στην 5870 gigabyte που έχω.

Θα υπάρχει κανένα πρόβλημα? Το έχει κάνει κανένας άλλος? Αν θυμάμαι καλά από κατασκευαστικής άποψης είναι ίδιες.. μόνο το αυτοκόλλητο αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Τους drivers της ati σε όποια κάρτα και αν τους βάλεις θα παίζουν κανονικά...;)

Tα utility όμως είναι για κάθε κάρτα ξεχωριστά...Ποιο utility της asus θες να βάλεις στην gigabyte..?

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως αν περασεις το BIOS της ASUS στη Gigabyte, μια χαρα θα δουλεψουν τα tools - δεν το χω δοκιμασει ομως!

Πιστευω παντως οτι θα δουλεψει κανονικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το smart doctor αν θυμάμαι καλά, είναι για ocing κλπ....Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το MSI Afterburner

που είναι συμβατό με τις περισσότερες 5870 με το οποίο μπορείς τόσο να κλοκάρεις την κάρτα

όσο και να δημιουργήσεις διάφορα profile για τα παιχνίδια...;)

Link to comment
Share on other sites

βασικά για το smart doctor & gamer osd σκέφτομαι.. :Ρ

Για τον iTracker έχω έναν ενδοιασμό γιατί δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται.

ASUSTeK Computer Inc.

Φιλε απ' οτι ξερω το smart doctor δημιουργει αρκετα και περιεργα προβληματα.Ασε που δουλευει μονο σε καρτες με ASUS bios.To καλυτερο ειναι το MSI afterburner.Μην παιδευεσαι καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Και απο το afterburner μπορεις να μονταρεις βολτ ( enableunofficialoverclocking).Δεν χρειαζεται να φλασαρεις αλλο bios οποια υλοποιηση και να εχεις.Αρκει να ειναι reference.Αν και κατι ακουσα οτι η MSI δουλευει στο επομενο afterburner να υποστηριζει voltage control και σε non-reference καρτες της σειρας 5χχχ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now