La_MoRt

windows xp black edition

Recommended Posts

Καλημέρα,

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για τα windows xp black edition.Τα έχει δοκιμάσει κανείς???Η διαφορά τους είναι μόνο στα γραφικά κ στα εφέ ή έχουν κ κάτι επιπλέον σαν λειτουργικό από το προηγούμενο???

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χρηστης τα έχει φτιάξει.

Γενικά άμα ψάξεις στο internet θα βρείς παρα πολλές εκδόσεις,και από ΧΡ και από Vista.

Απλά αλλάζουν περιβάλλον,σου έχουν κάποια προγράμματα μαζί και μπορεί να έχουν αφαιρέσει κάποια πράγματα μέσα από τα windows για να γίνουν πιο ελαφριά.

Καλύτερα για μένα είναι να μην μπερδευτείς με τέτοια και να βάλεις τα κανονικά windows σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχουν πολλες εκδοσεις black παντως μια που ειχα δει ειχε τα παρακάτω ενσωματωμένα

Acrobat 8.0,Photoshop CS2 ,Diskeeper 2007,OO Defrag 8.5.178,WindowBlind 5.04 Enhanced ,

Open Office 2.10,TuneUp Utilities 2007 English,Norton partition Magic 8.05,,Registry Mechanic 6.2 ,Microsoft Java VM Build 3809, Sun Java 2 Version5.0.6 W/SP2 ,Azureus 2.5.00,IE 7 Final

Firefox 2.01,THunderbird 1.5.0.9 ,Opera 9.02,WsFTP Pro,BS Player Pro 2.12.942,Klite Codec Pack 2.80,Shockwave/Flashplayers ,Win DVD 8 Platinum,WM Player 11,Nod32 2.57

ZoneAlarm 6.5.737.2006 Pro ,Blindwrite 6.0.1.19 By eXperience ,Nero 7.590A Premium Full

Poweriso 3.5,UltrIso 8.6.0.1936,DivX Create Bundle 6.4,Fraunhofer IIs MP3 Codec ,Quicktime Alternative ,Adaware SE Pro ,DVD DEcryptor ,DVD2One,FlashFXP ,GetRight Magic Isomaker

PeerGuardian 2 ,VmWare 5.53 ,WinRAR,Winzip 10,Windows Vista RTM sidebar

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη αποψη μην βαζεις xp, το λειτουργικο για μενα εχει πεθανει....

πηγαινε σε 7, πολυ ποιο ωραιο και σταθερο....

εαν θες τοσο πολυ να πας σε xp θα σου ελεγα κι εγω να πας στην κανονικη εκδοση για να προσθεσεις οτι εσυ θελεις απο προγραμματα και τα λοιπα...Οταν ειχα δοκιμασει κι εγω μια παρομοια εκδοση μου ηταν πολυ δυσκολο να την φτιαξω στα μετρα μου γιατι ο καθενας ειχε πεταξει μεσα οτι του αρεσε...

keep it simple...

Link to comment
Share on other sites

Τα black edition ειναι πειραγμενες custom εκδοσεις με pre installed εφαρμογες και tweaks για ενα πιο ταχυ λειτουργικο.. Στην ουσια τα φτιαχνουν χρηστες με προγραματα οπως το nLite και εχουν σκοπο την λειτουργια του μηχανηματος χωρις ας πουμε να χρειαστει να εγκαταστησεις τιποτα επιπλεον, σου εχουν μια πληθωρα εφαρμογων ετοιμες

Αλλα σε εμας τρους ψαγμενους συνηθως δεν αρεσουν αυτα καθως θελουμε να επιλεγουμε/παραμετροποιουμε τα παντααα :)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη αποψη μην βαζεις xp, το λειτουργικο για μενα εχει πεθανει....

πηγαινε σε 7, πολυ ποιο ωραιο και σταθερο....

εαν θες τοσο πολυ να πας σε xp θα σου ελεγα κι εγω να πας στην κανονικη εκδοση για να προσθεσεις οτι εσυ θελεις απο προγραμματα και τα λοιπα...Οταν ειχα δοκιμασει κι εγω μια παρομοια εκδοση μου ηταν πολυ δυσκολο να την φτιαξω στα μετρα μου γιατι ο καθενας ειχε πεταξει μεσα οτι του αρεσε...

keep it simple...

Συμφώνω μαζί σου φίλε μου και έγω εκεί θα πήγαινα αν ήταν εφικτό,αλλά δυστυχώς μιλάμε για υπολογιστή αρχαίο που η χρήση του θα περιοριστεί μόνο σε σερφάρισμα και τίποτα άλλο!!Επομένως δεν υπάρχει κανένας λόγος να του κάνω κάποια αναβάθμιση για αυτό κοιτάζω αυτή τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ισως σε εξυπηρετησει καλυτερα να βαλεις καποια αλλη παλι custom εκδοση λιγοτερο επιβαρυμενη, π.χ. δες για windows XP performance edition ή XP lite ή τα XP tiny.. Προσωπικα θα προτιμουσα τα performance

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ισως σε εξυπηρετησει καλυτερα να βαλεις καποια αλλη παλι custom εκδοση λιγοτερο επιβαρυμενη, π.χ. δες για windows XP performance edition ή XP lite ή τα XP tiny.. Προσωπικα θα προτιμουσα τα performance

Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγική κατάσταση να θέλει και ελφρία έκδοση από xp τα σηκώνει τα xp απλά όταν έβαλα τα 7 δεν υπήρχε συμβατότητα με κάρτα δικτύου,κάρτα ήχου και κάποιους διαύλους επικοινώνιας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να τα σηκωνει τα XP, αλλα με την ελαφρυμενη performance edition θα εχει αλλον αερα ;) ετσι κ αλλιως δεν εχουν αφαιρεσει σημαντικα τμηματα, μονο την σαβουρα για κατι αρχαιους εκτυπωτες και κατι παλιες συσκευες που δεν υπαρχουν την τελευταια δεκαετια, κατι services αχρειαστα, κατι γλωσσες αχρησιμοποιητες και σπανιες.. Και μερικα tweaks για ταχυτερη αποκριση του συστηματος!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now