Nickolaos

5970 ASUS ARES

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά εδώ ---> http://www.hwbox.gr/news-vga/9309-asus-rog-ares-polles-fotografies-se-ena-xortastiko-preview.html

Στο τέλος αναφέρω:

Παρόλα που αποκαλύπτηκαν αρκετές λεπτομέρειες, η ASUS αρνήθηκε να αποκαλύψει τόσο την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσει για την ARES όσο και την ημερομηνία κυκλοφορίας της.
Link to comment
Share on other sites

Γ@μοτο,διαθέτει ένας γνωστός μου λεφτά για να του φτιάξω dream machine,έως 10.000άρικα,σήμερα αγοράσα το 980x,καμια άλλη extreme πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Γ@μοτο,διαθέτει ένας γνωστός μου λεφτά για να του φτιάξω dream machine,έως 10.000άρικα,σήμερα αγοράσα το 980x,καμια άλλη extreme πρόταση?

3x480 :P

6gb gx2

Link to comment
Share on other sites

Γ@μοτο,διαθέτει ένας γνωστός μου λεφτά για να του φτιάξω dream machine,έως 10.000άρικα

Γιατί δεν παίρνει μια μηχανή, ένα σκαφάκι έστω έναν οικονομικό αμάξι μη χαλάει και πολλά

λεφτά στις βενζίνες...:P

Ε ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος...:hehe:

Ρε βάλτου 2 480gtx, 3-4 intel postvilles, 2-3 terra σκληρούς, ένα 1200αρι τροφοδοτικό

καμιά 24αρια GB ram, μια ud9, ενα μεγάλο κουτί για να χωρέσουν όλα αυτά και μια 30αρα οθόνη

και θα σας μείνουν και ρέστα για καφέδες...;)

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαθέτει 10Κ να πάρει SR2 2xXeon πάνω να τους φοτρώσει μια απίστευτη υδρόψυξη και 6gb GTX2 να τελειώνει το θέμα. Αλλά ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ αν διαθέτει κάποιος αυτά τα χρήματα για η/υ...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο οτι καταλαβαινω τσαμπα θα παει το μηχανημα... εδω εδωσε σε αλλον να το φτιαξει. Για κανενα παιχνιδακι το θελει και για fb. Και σε 2 χρονια που θα θελει αλλη vga θα γκρινιαζει που εδωσε τοσα λεφτα και πηρε μουφα :P

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεστε σε αυτήν τότε για μένα δεν αξίζει... Τι να τα κάνει τα 4GB μνήμης; Λες και θα παίζει σε 50" Plasma :P

Αφού θέλει ATI και μόνο ATI, ας πάρει 2 x HD5870...

και σε 50 plasma να παιζει η αναλυση 1920 χ 1080 θα ειναι:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κοροϊδευόμαστε... 10k για ένα μηχάνημα δεν δίνει κανείς... Εγώ προκαλώ τον φίλο μας αν στήσει τέτοιον Η/Υ να ανεβάσει screenshots με κάθε λεπτομέρεια ώστε και εμείς οι άπιστοι να μπούμε στον ορθό δρόμο της πίστεως...! Θεωρώ περιττά τα λεγόμενα «thread εντυπωσιασμού»...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το σύστημα θα χρησιμοποιηθεί για μοντάζ σε full hd και έχω φτιάξει ήδη μία πολύ δυνατή σύνθεση

(με κάτι περίεργες κάρτες της avid Και της matrox),οταν φτιαχτεί θα σας στείλω photo.Υπολογίσαμε γύρω στα 7000

Link to comment
Share on other sites

(με κάτι περίεργες κάρτες της avid Και της matrox)

??? ... Να φανταστώ οτι είναι ειδικές κάρτες για hd επεξεργασία...

Πάντως θα πρότεινα μια-δυο 5870 eyenfinity 6 edition και να βάλει μετά και όσες οθόνες τραβάει η ψυχή του:Ρ

Πάντως ναι, όταν ετοιμαστεί ανέβασε εικόνες...

Υ.Γ.

μια άλλη ιδέα είναι κάτι τέτοιο http://hwbot.org/community/submission/1024231_ (χωρις τα κάνιστρα...χιχιχι :D )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now