FireKiller

ASUS 8800GS TOP OverClocking

Recommended Posts

Καλησπέρες παιδιά πρωτού φύγω ήθελα να κλοκάρω την νέα μου καρτούλα δεν άντεξα μετά απο 1ώρα κατάφερα αυτό

olastterma.png

Uploaded with ImageShack.us

έναντι σε stock

stock.png

Uploaded with ImageShack.us

:kiss:...:kiss:...

όλα τα ρεύματα στοκ απίραχτα απλά όπως μπορείτε να δείτε [media]http://www.rbmods.com/Bilder/Articles/Asus/8800GS/pic3.jpg[/media]

οι μνήμες είναι ακάληπτες θα έχω πρόβλημα(αν και δεν βλέπω ούτε artifacts ούτε μικρά κολλήματα όλα οκ)?

Συμβουλές κτλπ εννοείτε δεκτά

;)

πως θα ανεβάσω τα ρολόγια του afterburner?

Link to comment
Share on other sites

Με 750MHz στον πυρήνα πόσο πάνε οι μνήμες; Άφησε το MSI Kombustor, δεν χρειάζεται για τον διαγωνισμό. Δοκίμαζε την κάρτα στο GT4 του 3DMark03 (Mother Nature). Αν σου βγάζει αυτό, βγάζει όλα τα benchmarks που μας ενδιαφέρουν στο Cheapaz :T:

Link to comment
Share on other sites

740/1050 παίζει 750/1050 όχι

ενώ βάζω 750 σε riva μου την πάει 757 ενώ ότι κάτω απο 750(>740)το πάνει 740-744 και μνήμες 1050 σταθερά

τι λες?αξίζει να την moddaroume?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις μνήμες παραπάνω. Αν δεν σου παίξει ούτε τις μνήμες πιο ψηλά, δοκίμασε να ανεβάσεις τους shaders unlinked με βήματα των 54MHz. Και 54MHz βοηθάνε λιγάκι ;) Αυτό που σου κάνει το riva tuner έχει σχέση με τα base clocks της κάρτας και τους πολλαπλασιαστές της, φυσιολογικό είναι (~27MHz X-TAL*28 = 756MHz) :)

740/1050 είναι μια χαρά! Αξίζει ναι :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Το ότι ας πούμε μια κάρτα βγάζει AquaMark στα 780/1050MHz με stock voltages δεν μας λέει τίποτα, γιατί πολύ απλά το AquaMark δεν push-άρει καθόλου την VGA. Ναι μεν θα κερδίσεις κάτι παραπάνω στο GPU Score και εν τέλει στο τελικό score, όμως σε αυτά τα MHz δεν βγάζεις τίποτα άλλο.

Για αυτό σου είπα να δοκιμάζεις το 2k3 που εξαρτάται τρελά από την κάρτα γραφικών και την ζορίζει απίστευτα (ειδικά τα GT3 και GT4) :T:

Link to comment
Share on other sites

οι μνήμες είναι ακάληπτες θα έχω πρόβλημα?
τι λες?αξίζει να την moddaroume?

Αξζει να την μονταρεις αλλιως δεν θα εισαι ανταγωνιστικος. Vgpu, Vmem και ισως OCP mod. Με τι ψυξη την εχεις? Αν μπορεις βρες τιποτα ψυχτρακια να κολλησεις επανω στις μνημες γιατι μολις αρχισεις να ανεβαζεις ρευματα θα ζεσταινονται.

stealth

Link to comment
Share on other sites

οκ θα μονταριστεί τέλη του μήνα το ποιός θα την μοντάρει είναι το θέμα

δέχομαι προσφορές την κάρτα θα την πάρετε(τέλη του μήνα)θα την moddάρεται και θα μου την δώσετε ένα μήνα μετά(τέλη αυγούστου)

Link to comment
Share on other sites

οκ θα μονταριστεί τέλη του μήνα το ποιός θα την μοντάρει είναι το θέμα

Αθηνα δεν εισαι? Οι περισσοτεροι που ανεβαζουν σκορ στο Cheapazchips μονταρουν κιολας, αρχισε να τους πριζεις εναν-εναν μεχρι να απελπιστουνε και καποιος να στη μονταρει.:P:p:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now