tavlamari

προβλημα με bios update η τι?

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα παιδια του forum.λοιπον ολα τα παραξενα μου συμβαινουν και μιας οντας και λιγο ασχετος με το επαγγελμα ζητω τη βοηθεια σας..εκανα αλλαγη στον επεξεργαστη μου(απο e8500 σε qx9650),ξεκινησε μια χαρα το μηχανημα και ολα καλα μεχρι εδω.εκανα και ενα bios update και απο τοτε ο υπολογιστης δεν ξεκιναει.συγκεκριμενα μολις ξεκιναει και διαβαζει τις συσκευες μου πεταει μαυρη οθονη με μια ασπρη μπαρα πανω αριστερα και δεν κανει τιποτα..δεν φορτωνει τα windows και γενικα δεν κανει τιποτα..μετα παιρνω εναν αλλλο cpu τον βαζω πανω αλλα και παλι τα ιδια..η μαυρη οθονη με την μπαρουλα πανω αριστερα..να παραθεσω οτι το bios update δεν το εκανα εγω αλλα ενα αλλο παλικαρι με το οποιο δεν μπορω να επικοινωνησω αυτη τη στιγμη..

εν τελει τι μπορει να φταιει ρε παιδια?μηπως προεκυψε κανα θεμα δισκου στο ασχετο?το bios update φταιει η μπορει και κατι αλλο?παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας μου πει.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου πεις πως μπορω να το κανω αυτο?επισης απολειουμε καποιο αλλο ενδεχομενο να χει συμβει με αυτα τα συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

κανεις παιδια?επειδη ειμαι απο επαρχια δεν θελω εδω στην αθηνα να μπλεξω και με κανα τεχνικο που μπορει να μην ξερει και να με παει στην απλη λυση του φορματ..αν βεβαια δεν βγαλουμε ακρη μαλλον δεν τον γλιτωνω..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πρέπει να ψάξεις στο δίκτυο πως κάνει η μητρική σου bios update. Αν έχεις κρατήσει το κουτί της μητρικής σου, θα υπάρχει μέσα εγχειρίδιο που γράφει όλη την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το ωραίο προγραμματάκι, το Msi Live Update 4.

Το κατεβάζεις, το τρέχεις και το βάζεις να ψάξει μόνο του για τα τελευταία bios....Μόλις το βρει

κάνει την εγκατάσταση μόνο του και τελειώνει το θέμα....Το χρησιμοποιούσα στην MSI P55-GD65

χωρίς κάποιο πρόβλημα...;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το ωραίο προγραμματάκι, το Msi Live Update 4.

Το κατεβάζεις, το τρέχεις και το βάζεις να ψάξει μόνο του για τα τελευταία bios....Μόλις το βρει

κάνει την εγκατάσταση μόνο του και τελειώνει το θέμα....Το χρησιμοποιούσα στην MSI P55-GD65

χωρίς κάποιο πρόβλημα...;)

Αφου δεν μπουταρει καν η μητρικη πως θα το κατεβασει και θα το τρεξει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μπουταρει καν η μητρικη πως θα το κατεβασει και θα το τρεξει?

οντως..τελοσπαντων το προβλημα ακομα υπαρχει..μου ειπε και ενας γνωστος να βγαλω την μπαταρια της μητρικης και μετα να την ξαναβαλω μηπως καταφερω τιποτα αλλιως το πολυ πολυ να παω σε αλλη μητρικη.θα εχετε νεα μου συντομα αν και οταν λυθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now