omnio

ram αναβαθμιση...?

Recommended Posts

χαιρετε.. εχω μητρικη gigabyte ep45-ds5. μνημες εχω 3gb crucial ballistix στα 1066. ηταν 4gb αλλα το ενα ballistix tracer εβγαλε σφαλμα και το πεταξα.. οι μνημες δουλευουν στα 2βολτ.. ηθελα να βαλω αλλο ενα στικ μνημης αλλα δε βρισκω ιδιες crucial.. θα μπορουσα να συνδιασω αλλη εταιρια? οπως-> KINGSTON KHX8500D2/2G DDR2 2GB PC8500 1066MHZ HYPERX - ΜΝΗΜΗ RAM - E-SHOP.GR με προβληματιζει οτι δουλευει με 2.2βολτ ομως..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σε βρήκαμε :D

Σίγουρα δεν βρίσκεις άλλο ίδιο Crucial ? Μπορείς να μας δώσεις το Part Number απο τις μνήμες που έχεις τώρα? Λογικά στο crucial online store θα έχει :)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα εχουν.. δε ξερω ομως πως παραγγελνεις κτλ.. εδω Ελλαδα πουθενα τπτ ουτε για δειγμα οι ballistix και ουτε κατι παρομοιο με 2volt & timmings 5-5-5-15

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι που ψάχνω να βρώ 4GB (2X2) DDR3 για να βάλω σε s775 πλατφόρμα με PQ3 DELUXE KAI Q6600 και δεν βρίσκς πουθενά τι να κάνω??

Ούτε απο αγγελίες ούτε τπτ.

Ψάχνω για 1600 κυρίως.

Πλαίσιο ούτε για δείγμα... e-shop πάλι τίποτα.

Ολοι έχουν πλέον για P55/X58 και DDR2. :(....

GoriLLako μπορέις να help να βρέις τπτ??

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτήν την στιγμή όλοι 4GB 1333 και 1600 αγοράζουν μιας και το P55 έχει γεμίσει την αγορά.

Οπότε δύσκολα θα βρείς κάτι σε αγγελίες εκτός και κάποιος πάει απο 775 ή P55 σε X58.

Όλες οι Corsair στο Πλάισιο θα φτάσουν απο Δευτέρα - Τρίτη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, εχω μια αυτην Adata 2GB DDR3-1333 Ram Dimm (PC3 10666, 9-9-9-18, AD31333002GMU) - Μνήμες - plaisio.gr και θελω να βαλω αλλα 2GB αλλα η συγκεκριμενη ειναι ακριβη σε σχεση με περσι που την αγορασα στα 40?. Μπορω να την συνδιασω με μια μνημη αλλου κατασκευαστη με τα ιδια σπεκς? 1333Mhz 1.5V...κ.α.? Ρωταω επειδη εχω δει καποιες αλλες στα 30?. Θα εχω προβλημα αν τα συνδιασω η πρεπει αναγκαστηκα Adata κλπ κλπ?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now