InsertCoin

Clips ανεμιστηρων

Recommended Posts

Εχω την Prolimatech Megahelms απο ηλιθια συνηθεια πεταξα τα κουτια γρηγορα οταν την πηρα και πρεπει να πεταξα και το δευτερο σιδερακι που πιανεται πανω στην ψυχτα και στον ανεμιστηρα, τωρα εχω μονο εναν και ελεγα να βαλω και δευτερο να δω τι διαφορες θα εχει στην θερμοκρασια μηπως ξερετε που μπορω να βρω?

2 ερωτηση ο ανεμιστηρας ειναι της nexus 12αρης real sιlent οι στροφες του ειναι ως 1000 και ειναι οντως αθορυβος, μηπως ομως να επαιρνα 2 αλλους με περισσοτερες στροφες θα εβλεπα μεγαλη διαφορα θερμοκρασιας (και θορυβου :P) ?

Link to comment
Share on other sites

αν θες αποδοση χωρις θορυβο αλλα με καποιο κοστος κοιτας σε Noctua (>20?), αν θες αποδοση με καποιο θορυβο αλλα μικρη τιμη τοτε Scythe Slipstream aka Kaje Juni 1900rpm (5? στα καταστηματα πλαισιο).

Link to comment
Share on other sites

Noctua θα παρω οταν εψαχνα αυτους ειχα βαλει στο ματι αλλα δεν εβρισκα διαθεσιμοτητα βλεπω εχουν πολυ υψηλο airflow ως 20db πολυ καλo, θα σας πω εντυπωσεις και διαφορες θερμοκρασιας οταν ειναι

Link to comment
Share on other sites

αν θες αποδοση χωρις θορυβο αλλα με καποιο κοστος κοιτας σε Noctua (>20?), αν θες αποδοση με καποιο θορυβο αλλα μικρη τιμη τοτε Scythe Slipstream aka Kaje Juni 1900rpm (5? στα καταστηματα πλαισιο).

δεν θα έλεγα ακριβως ότι κάνουν λίγο θόρυβο οι slipstream :P

Link to comment
Share on other sites

αν θες αποδοση χωρις θορυβο αλλα με καποιο κοστος κοιτας σε Noctua (>20?), αν θες αποδοση με καποιο θορυβο αλλα μικρη τιμη τοτε Scythe Slipstream aka Kaje Juni 1900rpm (5? στα καταστηματα πλαισιο).

Τέρμα τα scythe από το Πλαίσιο :P

Πάμε για NoiseBlocker,Alpenfohn και prolimatech :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε Γοριλλα ?

Οι λεπτοι 12μμ της Scythe βολευαν για τρελες καταστασεις :/

Δεν αντιλέγω, μαζί σου είμαι και εγώ :T:

Απλά δεν ήταν ποτέ διαθέσιμοι :) ούτε αυτόι ούτε οι ψύκτρες τους :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now