Diai3lo

βοήθεια για ο/c

Recommended Posts

Γεια σας είμαι νέος στο overclocking έχω πάρει κάτι φτηνά πραγματάκια ισα ισα να μπω σε αυτό το θέμα έχω αυτήν την μητρική : GIGABYTE GA-MA770-UD3 R2.0 - ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ - E-SHOP.GR και αυτήν την CPU : AMD SEMPRON 140 2.7GHZ AM3 BOX - ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU - E-SHOP.GR κάτι πολύ απλά πράγματα έχω και 2gb ddr2 ram στα 1066Mhz τον έχω πάει στα 3,6Ghz αλλα οποτε προσπαθώ να το πάω στα 3,7 μου βγάζει πρόβλημα και δεν ξέρω τι να κάνω αν μπορείτε να με βοηθήσετε

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σε βρήκαμε! sign_welcome.gif

Δώσε μας λίγο τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει στο BIOS. Ρεύματα, HT freq και γενικά ότι σχετίζεται με το overclocking :D;) Τι ψύξη χρησιμοποιείς και ποιες είναι οι θερμοκρασίες σου σε idle/load; Ποιες μνήμες έχεις; Στα πόσα MHz λειτουργούν και με τι timings;

Δώσε μας στοιχεία για να σε βοηθήσουμε :drinks:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου οι μνήμες που χρησιμοποιώ είναι αυτές KINGSTON KHX8500D2/2G DDR2 2GB PC8500 1066MHZ HYPERX DDR2 GENESIS - ΜΝΗΜΗ RAM - E-SHOP.GR όσο για τις ρύθμισις του BIOS δεν έχω πειράξει πολλά μονο το FSB και το multiplayer προσπάθησα να πειράξω λίγο τις τάσεις αλλα δεν μπόρεσα να καταφέρω τίποτα. όσο για την ψύξη ακόμα έχω την stock που είχε μαζί με την CPU και οι θερμοκρασίες έχω δει μονο σε idle και είναι στους 39 βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now