ak13ak

Aγορα ...Βιολιου

Recommended Posts

Ο ξαδερφος μου πηρε τη μεγαλη αποφαση να μαθει βιολι, και ο δασκαλος του, του προτεινε ενα 4/4.

Κανενας απο φιλος ή συγγενης δεν εχει ιδεα... μουσικης,

γι'αυτο απευθυνομαι αλλη μια φορα στην ομαδα του hwbox που παντα με βγαζει ασπροπροσωπο.

Παει πεμπτη δημοτικου και δε θελει να ξοδεψει πολλα,αφου οταν μεγαλωσει θα χρειαστει να παρει αλλο και δε θελει μεταχειρισμενο.

Αν καποιος ειχει ιδεα ας προτεινει καποιο καταστημα ή μια αξιοπιστη μαρκα για αρχαριους.

Link to comment
Share on other sites

αν εμενα ο ξαδερφος μου ηθελε να αρχισει οργανο(μουσικο παντα :P) θα του προτεινα ή ηλεκτρικη/κλασικη κιθαρα ή μπασσο ή ντραμς..αμα μεγαλωσει θα δει οτι αυτα θα εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον απο οτι το βιολι,θα μπορει να παιξει σε group και να γουσταρει και γενικα νομιζω οτι ειναι καλυτερο να ξερεις κιθαρα παρα βιολι ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω στην 5ι δημοτικου επεζα κιθαρα και ακουγα metallica.. πως γινετε να σε εκφραζει το βιολι? :S παντως δειχτου κανα καλο κομματακι που θα του αρεσει με καλη κιθαρα μπας και βαλι μυαλο :P

Link to comment
Share on other sites

γιατι δηλαδη οσοι παιζουν κιθαρα ειναι κινεζακια? νομιζω πως η κιθαρα ειναι πιο χρησιμη απο το βιολι,νταξ δεν λεω μπορει να του αρεσει περισσοτερο και θα κανει αυτο που θελει περισσοτερο αλλα καλο ειναι να ακουει και μερικες αλλες γνωμες..

Link to comment
Share on other sites

οχι μπρε :P

"κινεζακια" σημαινει ολοι το ιδιο! ιδια ρουχα, ιδια φαγητα, ιδια γουστα ;)

συνώνυμο της "μοδας" η οποια συνηθως επιβάλλεται με διαφορους τροπους :)

sorry, ξεφυγαμε απο το θεμα :)

οτι πουν οι δασκαλοι φιλε ακ13ακ ελπίζοντας οτι δεν θα ειναι σαν μερικους γιατρους συμβεβλημένοι με καποιες συγκεκριμενες εταιρείες!

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε από κάποιο μουσικό οίκο ΝΑΚΑΣ π.χ και πάρε ένα στο μέγεθος που τον βολεύει δεν χρειάζεται να δώσεις και πολλά και όταν με το καλό μάθει καλά και το έχει και όρεξη τότε παίρνει ένα καλό επαγγελματικό με καλό ήχο! από τιμές δεν θυμάμαι έχω εγκαταλείψει αυτό το χώρο κάμποσα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now