mathony

Windows 7: Τί να σας προτοπώ...Διαβάστε

Recommended Posts

Καλησπέρα.Είπα και γώ σήμερα να είμαι νόμιμος από εδώ και πέρα και να αγοράσω τα 7αρια.Πήγα στην ιστοσελίδα του e-shop και έκανα κανονικά την παραγγελία online.

Όλα καλά, πήγα σήμερα και το παρέλαβα από το κατάστημα του Βόλου. Έρχομαι εδώ να κάνω format και ανοίγω και βλέπω να λέει το κουτί

Αναβάθμιση ειδικά σχεδιασμένη για Vista.Από έξω γράφει Windows 7 Home Prenium...

Λέω δεν κάνω μια δοκιμή μπας και τα πάρει πάω να τα βάλω, δεν μποοτάρει από το cd όταν εκκινεί...

Μπαίνω στο ΒΙΟΣ βάζω να μπουταρει αρχικα από το cd και μετά από το σκληρό πάλι τίποτα....

Τί να κάνω εγώ τώρα...Τί να κάνω που έδωσα 107 ευρώ τζάμπα, μετά από πολλές οικονομίες...

Κυρίως με προβλημάτισε που δεν μπουτάρει από το cd και ας μου πει υστερα γιατί δεν μπαίνει...

Έκανα πρόσφατα αναβάθμιση σε 2 GB RAM για να πάρει τα 7αρια..>Τα πλάστά τα πήρε, τα γνήσια γιατί δεν τα παίρνει...;;;

Θα τρελαθώ, θα τα σπάσω τα σιντί, δεν αντέχω άλλο βοήθεια...:rant::rant::rant:

Ευχαριστώ προκαταβολικα...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είπα και γώ σήμερα να είμαι νόμιμος από εδώ και πέρα και να αγοράσω τα 7αρια.Πήγα στην ιστοσελίδα του e-shop και έκανα κανονικά την παραγγελία online.

Όλα καλά, πήγα σήμερα και το παρέλαβα από το κατάστημα του Βόλου. Έρχομαι εδώ να κάνω format και ανοίγω και βλέπω να λέει το κουτί

Αναβάθμιση ειδικά σχεδιασμένη για Vista.Από έξω γράφει Windows 7 Home Prenium...

Λέω δεν κάνω μια δοκιμή μπας και τα πάρει πάω να τα βάλω, δεν μποοτάρει από το cd όταν εκκινεί...

Μπαίνω στο ΒΙΟΣ βάζω να μπουταρει αρχικα από το cd και μετά από το σκληρό πάλι τίποτα....

Τί να κάνω εγώ τώρα...Τί να κάνω που έδωσα 107 ευρώ τζάμπα, μετά από πολλές οικονομίες...

Κυρίως με προβλημάτισε που δεν μπουτάρει από το cd και ας μου πει υστερα γιατί δεν μπαίνει...

Έκανα πρόσφατα αναβάθμιση σε 2 GB RAM για να πάρει τα 7αρια..>Τα πλάστά τα πήρε, τα γνήσια γιατί δεν τα παίρνει...;;;

Θα τρελαθώ, θα τα σπάσω τα σιντί, δεν αντέχω άλλο βοήθεια...:rant::rant::rant:

Ευχαριστώ προκαταβολικα...:)

Ειναι CD αναβαθμισης απο Vista προφανως και οχι εγκαταστασης απο το πουθενα. Το τρεχεις μεσα απο τα Vista.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο...Ωραία πήρα το λάθος, αλλά στα ΧΡ μπουταρε από το bios, τώρα γιατί δεν κάνει ούτε αυτό και μετά ας μου πεί ότι δεν έχω το σωστό cd..??

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τι γράφει στην περιγραφή προϊόντος και θα καταλάβεις για ποιο λόγο boot-αρε από BIOS στα XP:

Χρησιμοποιήστε τα Windows 7 HOME PREMIUM UPG (Ελληνικά) για να κάνετε αναβάθμιση από οποιαδήποτε έκδοση Windows Vista Ελληνικά ή για να κάνετε clean install από οποιαδήποτε έκδοση των Windows XP Ελληνικά.

;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...Τώρα αυτό πάει χαμένο δηλαδή, ή σε κανα φιλαράκι τα δίνω...

Μπορείτε να μου δώσετε ένα link για τα αυθεντικά τα 7αρια από e-shop...Για να μην παίρνω άλλα πάλι...

Και κάτι άλλο...

Ποια είναι καλύτερα..Τα 32 τα 64 ή τα ultimate...

Ευχαριστώ και πάλι...Βοηθήστε έναν αδαή...:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2GB έτσι και αλλιώς, αλλά αφού τα υποστηρίζει το CPU του ας πάρει τα 64άρια για μελλοντική αναβάθμιση :)

linkακι από το eshop για τα 64αρια..;;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now