jason83

Score VANTAGE.....Fail?

Recommended Posts

Παιδια καλημερα!!

Με το συστημα της υπογραφης ετρεξα VANTAGE και μου βγαζει score 5870 GPU: 16000 και CPU:44000. Χωρις την 250 που παιζει τα physix βγαζει 5870 GPU: 16000 και CPU:22000. Το score του CPU το βρισκω λογικο. Το score ομως της GPU δεν ειναι χαμηλο? Τι μπορει να φταιει? Παιζω με τους 10.9.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα ειναι στοκ 875/1250. Πως την εχεις παει 1000/1300? Εγω που προσπαθησα ΔΕΝ!! Κατι διαβασα οτι ειναι κλειδωμενο το vcore επειδη δεν ειναι reference και γι αυτο δεν παει παραπανω. Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω το ρευμα? Το αλλο παραδοξο ειναι οτι με το MSI Afterburner το ρευμα μπορω να το αλλαξω αλλα στο GPU-Z δεν δειχνει καμια αλλαγη και οταν την πηγα 950/1250 ενω περασε VANTAGE στα παιχνιδια κολλαγε....

Καμια ιδεα ρε παιδια? Ψηνομαι πολυ να την ανεβασω αλλα αυτη η ιστορια με τα ρευματα μ εχει μπερδεψει. Επισης διαβασα οτι ξεκλειδωνεις το ρευμα με αλλαγη BIOS βαζοντας αυτο της ASUS. Δοκιμασα με 2-3 απο ASUS αλλα με ολα δεν αναβε η 2η οθονη???

Link to comment
Share on other sites

16000 ειναι αρκετα χαμηλο για την καρτα σου. Εμενα μια 5850 850/1200 με ενα e8500 μου βγαζει 17700 gpu score. Καλα για το cpu δεν το γραφω γιατι με τα νουμερα που βλεπω οτι δινουν οι ι7 ντρεπομαι :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now