Recommended Posts

Jason....μπορείς να πεις λίγο για την τροφοδοσία των SATA ,τι καλώδιο πήρες πως το ζήτησες και το κόστος.... Θέλω να πω στο βυσμα επαφής (και αυτό από mdpc store;) το κάθε ενα από τα 4 καλώδια εμπαινε ευκολα και τα "μαχαίρια" εκοβαν το πλαστικό περίβλημα;

εγώ πάντως όταν το είχα προσπαθήσει είχα ενα καλώδιο με ενιαίο σύρμα χαλκού (μικρής διατομής) και όχι συνεστραμμένες χάλκινες ίνες με αποτέλεσμα τα "μαχαίρια" του βύσματος (ACRyan) να στραβώνουν....δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός.

Το καλώδιο είναι από παλιό τροφοδοτικό και εγώ τα moddαρα στο psu ένα ένα.

Τα βισματάκια είναι πολύ καλά αν και με ένα πάτημα του πλαστικού από πάνω είναι φυσικό να μην κουμπώσουν και να σπάσει το πλαστικό πχ..

Με ένα "καταβιδακει" τα βάζεις εσύ μέσα στα "μαχαιράκια" και τραυματίζονται οποτε εσύ μετά όταν πατήσεις το καπάκι μπαίνουν καλύτερα μέσα.

Είναι απλό πολύ άμα κανεις ένα θα καταλάβεις τι σου λέω.

Ότι άλλο θες ρότα με.

Link to comment
Share on other sites

Τότε να πω πως τα βύσματα της ACRyan ήταν άθλια....

Με βλέπω να παραγγελνω απ'το store της MDPC...

εχω ένα TJ-09 (είχα κάνει αντίστοιχο thread στο thelab αν θες να ρίξεις καμμιά ματιά..) και το έχω παρατήσει στις τροφοδοσίες...δεν πέτυχε το sleevαρισμα....Δεν είναι εύκολο κουτί για μόντες.

Link to comment
Share on other sites

Respect φιλος.

Το κουτι εγινε απιστευτο. Η μονη ενσταση μου κι εμενα ειναι τα tie wraps.

H δουλεια ομως που εχει γινει ειναι το κατι αλλο.

Περιμενουμε νεα projects...

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα να σε συγχαρώ και εδώ.. το αποτέλεσμα είναι αψεγάδιαστο.

Να έχεις πάντα όρεξη φίλε και να μας παρουσιάζεις τέτοια κομψοτεχνήματα.

Keep walking.. :P

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια μπραβο , μια παρατηρηση ομως αλλαξε την λεξη review απο την φταση " καντε κλικ εδω για να διαβασετε ολο το review " κ βαλτην παρουσιαση .

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο και έκανα ένα μικρό update στο κουτί με κάποιες λεπτομέρειες που με χαλούσαν όπως και μια τακτοποίηση καλωδίων από την αρχή και δέσιμο στο πίσω μέρος.

Στην πρόσοψη έγιναν 3 γραμμές χρώματος μπλε σε διαφορετικές διαστάσεις όπως και βάφτηκε μπλε το start button.

Τώρα δεν είναι μονότονη η πρόσοψη του.

Επόμενο βήμα,slim drive !

SDC11385.jpg

SDC11397.jpg

SDC11396.jpg

SDC11391.jpg

SDC11409.jpg

SDC11404.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now