George_o/c

Κάρτα τηλεόρασης

Recommended Posts

Θέλει ένας φίλος να αγοράσει κάρτα τηλεόρασης για το PC του. Μιας και είμαι εντελώς άσχετος, τι θα πρέπει να προσέξει; Ποιες μπορείτε να προτείνετε μέχρι ας πούμε 50?;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να τον προϊδεάσεις πως καμμία κάρτα τηλεόρασης δεν πρόκειται να δώσει στο PC καλή εικόνα.

Δυστυχώς για διάφορους λόγους η ποιότητα ιδιαίτερα στα αναλογικά κανάλια θα είναι υποδεέστερη από αυτή μιας τηλεόρασης του 60.

Κατά τα άλλα κοιτάχτε μπας και βρείτε καμμία μεταχειρισμένη LeadTek ή Hauppauge.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο πεπας δεν ισχυει,τουλαχιστον εγω δεν δεν καταλαβαινα κατι τετοιο.αρνητικο στο tv tuner ειναι πως πρεπει να ανοιξεις το πισι και μετα να δεις τιβι δεν ανοιγει με το τηλεκοντρολ..πολλα tuner δεν κλεινουν το πισι κτλ κτλ.εγω παντως το δικο μου το ξηλωσα και παρεπιπτοντως ηταν καλο..

αυτο ειχα: AverMedia H727 Aver TV Tuner (PCI- Express, Capture HD) - Κάρτες TV-Radio - plaisio.gr

θα σου ελεγα να παρει εξωτερικο ωστε να ανοιγει την τιβι χωρις το πισι οπως πχ αυτο: AverMedia Hybrid TV Box 1080i - Κάρτες TV-Radio - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τουλαχιστον όχι! Η υποστηριζόμενη ανάλυση είναι μικρή και η υποστήριξη όσον αφορα drivers κτλ της Ctypto είναι για τα μπάζα :(

Θα σου πρότεινα καλύτερα κάτι σε AverMedia ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now