GoriLLakoS

Windows Vista,μπάρα με Feeds και άλλα...

Recommended Posts

Χαιρετώ όλους :P

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μπάρα που έχουν τα Vista αριστερά και έχουν news feeds και κάτι αλλα κόλπα.

Υπάρχει πρόγραμμα που να μπορώ να τα αλλάξω και να βάλω εγώ τι feeds θέλω?

Επίσης θέλω να φτιάξω δικιά μου μπάρα search και κάτι άλλα κόλπα?

Ξέρεις κανένας πώς το κάνω?

Δεν θέλω να μπλέξω τα μπούτια μου σε How's too και τέτοια...?

Όποιος έχει τέτοια γνώση, στο να δημιουργέι τέτοιες ομορφιές, ή αν έχει κάποιον γνωστό που είναι γνώστης, παρακαλώ πολύ να μου στείλει ένα πμ..και μπορεί να βγάζει και χρήμματα απο αυτό.....

Ευχαριστώωωωωωωω

Bill

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τα RSS Feed που παρουσιάζονται στο vista sidebar είναι τα RSS που έχει στις ρυθμίσεις του ο IE7. Οπότε αν θες να τα αλλάξεις αλλάζεις τις ρυθμίσεις του IE7 και καθάρισες. Ανοίγεις ΙΕ7 και πατάς Crtl-J και βλέπεις ποια site είναι στην λίστα για RSS. Αν θες τώρα να προσθέσεις. Αν τώρα θές να προσθέσεις ένα site, τότε πατάς στο link του site για το RSS και σου ανοίγει την σελίδα και έχει μια επιλογη που λεεί "Subscribe to this feed". Το πατάς και ...... :read: .

Όσον αφορά για search και άλλα τέτοια στο vista gallery έχει παρα πολλά (google, yahoo, live, ακόμα και για το indexing τον vista υπάρχει εργαλείο να βάλεις στο sidebar... το να φτιάχεις κάποιο δικό σου δεν είναι δυσκόλο, αλλά θέλει χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now