exeliktikos

Toshiba (laptop) Registration - Πρόβλημα...

Recommended Posts

Αγόρασα το Toshiba Satellite A500 - 1HK .

Εκτελώ την εφαρμογή "Toshiba Warranty Registration" για να το κάνω online register , και όταν βάλω σε ένα σημείο που ζητάει την ημερομηνία αγοράς , και πατήσω οκ μου βγάζει με κόκκινα γράμματα το εξής μύνημα :

Η περίοδος εγγραφής σας έχει λήξει. Επικοινωνήστε με το Κέντρο υπηρεσιών της Toshiba

Ξέρεις κανείς τι γίνεται? Καμιά ιδέα? :/

Link to comment
Share on other sites

ήταν σφραγισμένο. ζήτησα να μου ανοίξουν το κουτί μπροστά μου , να δω τι ειναι μέσα και μπροστά μου η πολίτρια έκοψε την ταινία ασφάλειας. και μέσα ολα στη θέση τους , οπως θα περίμενε κάτι ερργαστασιακό . ζελατινεσ διαφάνειες στην οθονη κλπ..

δεν πιστευω οτι ηταν χρησιμοποιημένο το λαπτοπ..

αλλά υπάρχει περίπτωση να "είναι χρησιμοποιημένο το serial του|"? να εχουν ΄παρει serial κλπ και να το εχουν κανει register σε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει νόημα αφού όταν στέλνεις laptop για επισκευή στον κατασλκευαστή ζητά και φωτό του κουτιού ώτσε να ελέγξει αν ο σειριακός κουτιού και laptop συμφωνούν.Τεσπα.Πάρε τηλ στο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αύριο θα μιλήσω με αντιπροσωπεία... αν δεν βρώ άκρη βουρ πίσω στο μαγαζί...

να ρωτήσω τώρα και κάι επι την ευκαιρία που ειναι σχετικό και έχω απορία καιρό?

μπορώ ένα προιον που αγόρασα και δεν με ικανοποιησε/δεν ηταν αυτο π ήθελα να το επιστρέψω πίσω στο μαγαζί που το πήρα και να πάρω τα χρήματα πίσω ή χρεωστικό??

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αύριο θα μιλήσω με αντιπροσωπεία... αν δεν βρώ άκρη βουρ πίσω στο μαγαζί...

να ρωτήσω τώρα και κάι επι την ευκαιρία που ειναι σχετικό και έχω απορία καιρό?

μπορώ ένα προιον που αγόρασα και δεν με ικανοποιησε/δεν ηταν αυτο π ήθελα να το επιστρέψω πίσω στο μαγαζί που το πήρα και να πάρω τα χρήματα πίσω ή χρεωστικό??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now