crio

Εμφανίστηκαν οι πρώτες LGA1155 μητρικές σε μαγαζιά.

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gigabyte LGA1155 motherboards make their way into Taiwanese shops]http://reviews.hwbox.gr/news/gigabyte.jpg[/NEWS_IMG] Αν και απομένει περίπου ένα μήνας μέχρι την επίσημη διάθεση των νέων επεξεργαστών της Intel, των αναμενόμενων Sandy Bridge, η Gigabyte ξεκίνησε ήδη την αποστολή των πρώτων της μητρικών που θα τους υποστηρίζουν σε μαγαζιά στην Taiwan.

Η παρακάτω φωτογραφία τραβήχτηκε σε μαγαζί στην Taiwan και σε αυτήν διακρίνονται καθαρά μερικές H67M-D2 και H67MA-UD2H οι οποίες είναι πολύ πιθανόν να πουληθούν και πριν το Γενάρη όπου είναι ο μήνας που θα κυκλοφορήσει η νέα πλατφόρμα της Intel. Βέβαια ακόμα και αν κάποιος τις αποκτήσει θα πρέπει να βρει και τον ανάλογο CPU που όμως δεν μοιάζει ανέφικτο πλέον.

[img_ALT=Gigabyte LGA1155 motherboards make their way into Taiwanese shops]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4824cffa710ec5d1.jpg[/img_ALT]

Η φωτογραφία δόθηκε από το gdm.or.jp.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ασια my nigga δεν ξερεις τι παιζει! Εγω στο Πεκινο μπορουσα να αγορασω ΤΑ ακυκλοφορητα πραγματα, απο Logitech Gaming Gear μεχρι και μητρικες, SSD και CPU ειχαν! Ειναι απεριγραπτη η αγορα εκει, φαντασου μια λαϊκη αγορα απο PC Parts.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ασια my nigga δεν ξερεις τι παιζει! Εγω στο Πεκινο μπορουσα να αγορασω ΤΑ ακυκλοφορητα πραγματα, απο Logitech Gaming Gear μεχρι και μητρικες, SSD και CPU ειχαν! Ειναι απεριγραπτη η αγορα εκει, φαντασου μια λαϊκη αγορα απο PC Parts.

Όχι μόνο Ασία. Υπάρχει stock από LGA1155 μητρικές σε newegg και online shops @ Ισπανία & Γερμανία ;) Ξεκίνησαν να πουλάνε ~3 εβδομάδες πριν το επίσημο launch, μπας και βγάλουν κάτι extra. Αλλά λογικά δεν σπάνε κάποιο NDA, γιατί μιλάμε για πολλά καταστήματα, ειδικά στην Γερμανία.

Γενικά ίσως έχω μπερδευτεί. Όπως είπα παραπάνω δεν ξέρω αν οι Sandy Bridge έχουν ίδιο NDA με τα LGA1155 motherboards.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο Ασία. Υπάρχει stock από LGA1155 μητρικές σε newegg και online shops @ Ισπανία & Γερμανία ;) Ξεκίνησαν να πουλάνε ~3 εβδομάδες πριν το επίσημο launch, μπας και βγάλουν κάτι extra. Αλλά λογικά δεν σπάνε κάποιο NDA, γιατί μιλάμε για πολλά καταστήματα, ειδικά στην Γερμανία.

Γενικά ίσως έχω μπερδευτεί. Όπως είπα παραπάνω δεν ξέρω αν οι Sandy Bridge έχουν ίδιο NDA με τα LGA1155 motherboards.

Τα NDA των μητρικών για Photo Shooting έχουν λήξει όλα, τα NDA των CPU λήγουν 10 Ιανουαρίου και των μητρικών για performance πάλι τότε !

Μητρικές υπάρχουν παντού, CPU περίπου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now