phil

Unigine Heaven - Basic/Xtreme Preset (DX11) Post your scores

Recommended Posts

Και ενα με tess. on για τον Στελιο.

264efca731bf5aa.jpg

Στοκ η καρτα ειναι 925/1375.Απλα οταν ανεβαζεις ρολογια βλεπει και τα στοκ το ιδιο.

Απιστευτη διαφορα το tessellation ...:D

Συντομα περιμενουμε εξελιξεις στο θεμα ωστε να γινουν πιο ανταγωνιστικα τα πραγματα με τις 580 .

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη διαφορα το tessellation ...:D

Συντομα περιμενουμε εξελιξεις στο θεμα ωστε να γινουν πιο ανταγωνιστικα τα πραγματα με τις 580 .

H 580 ειναι παρελθον.Για να βγαλει 2200 συν θελει 1100 core και η 7970 τα βγαζει αυτα με default vgpu και μαμα ψυκτρα.

Αν και βγαινουμε off topic,οπως ειπε και ο Ντινος κανει 400000 Aqua στα default,με Sandy στα 5.2 χυμα και δες και ενα 03 στα 7 γιατι ο driver στα XP ειχε προβλημα.

264efcd1c409b65.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μην τυχόν και κάνουν implement στο HWBOT νέους κανόνες για τις Radeon HD 7000 Series, ότι πρέπει να είναι ανοιχτό το tesselation ξέρω 'γω :P

Και παλι αν σκεφτεις οτι φαινεται να πηγαινουν 1700 συν με reference pcb,σκεψου τι εχει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόλοιπα benchmarks που δοκίμασες Φίλιππα, έχει το ίδιο impact το tesselation; Εννοώ τα 3D03 και AM3.

Θα δοκιμασω το απογευμα και θα σου πω.Δεν κανεις ενα split ολα τα ακηρα ποστ σε ενα νεο 7970 O/C resaults;

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόλοιπα benchmarks που δοκίμασες Φίλιππα, έχει το ίδιο impact το tesselation; Εννοώ τα 3D03 και AM3.

Τελικα οχι,δεν τα επηρεαζει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο τίτλος να ποστάρουμε τα αποτελέσματα μας. Ξεκινάω εγώ με ένα basic γιατί εδώ που είμαι έχω μονάχα μια 19αρα 1440*900 και έτσι δεν μπορώ να ανεβάσω xtreme score.

STORM1978`s Unigine Heaven - Basic Preset score: 4550.11 DX9 Marks with a Radeon R9 290 4550.11 21ος με 290, 328ος με 1x Gpu

Link to comment
Share on other sites

Τη σηκώσαμε τη κούπα :victory:...

ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ @@ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ. Κατέληξα να φτιάχνω profiles για τη κάρτα και να την κατεβάζω εκεί που μου κολλούσε συνήθως, και πάλι όμως τα μεγαλύτερα ρολόγια που έβαλα ήταν 1220/1540. Τελικά πέρασα τον δεύτερο με διαφορά 1 πόντου, χαχαχαααχαχ δεν τον χάλασε :hehe: Αν έπαιζα στα ρολόγια του θα του έριχνα 100 πόντους στη ξεφτίλα.

George_oc`s Unigine Heaven - Basic Preset score: 3796.92 DX9 Marks with a Radeon R9 270X

Il3tHYY.jpg

image_id_1249702.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now