Recommended Posts

UPDATE - Hardware prizes for winners!

GIGABYTE is providing:

- GIGABYTE GA-P67A-UD7

- GIGABYTE GA-P67-UD5

- GIGABYTE GA-P67-UD3P

- GIGABYTE GA-H67A-UD3H

- GIGABYTE GA-H67MA-UD2H

- GIGABYTE GA-X58A-UD7

ADATA is providing:

- 3x ADATA XPG Gaming Series v2.0 2133G Dual Channel Kit

- 2x ADATA XPG Gaming Series v2.0 2000G Dual Channel Kit

- 1x ADATA 850W HM Series Power!

........

Link to comment
Share on other sites

ωραίος! μια χαρά "σκορακι" είναι :)

δοκίμασε λίγο να έχεις stock το CPU να δεις ποσο φτάνει η GPU. από ότι είδα με τον sandy του ρουμάνου, είχε στο Θεό την GPU αλλα πολύ χαμηλά τη cpu ;)

Εχεις δίκιο... δεν το είχα δει... για να δούμε... θα το παλέψω πάλι σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πόσα submissions με διαφορετικο hardware μπορει να κανει καποιος σε μια κατηγορία??Πχ για igp εχω μοβο με 9400 μια με X4500 κ ενα λαπτοπ με μια 4500MHD.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πόσα submissions με διαφορετικο hardware μπορει να κανει καποιος σε μια κατηγορία??Πχ για igp εχω μοβο με 9400 μια με X4500 κ ενα λαπτοπ με μια 4500MHD.

νομίζω πως μόνο το καλύτερό σου θα μετρήσει... οπότε παίξε με το καλύτερό σου...

Link to comment
Share on other sites

ασχολεισου μονο με το 9400 και φροντισε να με περασεις :P

μετραει ενα σκορ απο τον καθενα μονο!

Απο cpu ειμαι στα 4+ αλλα η ριμαδα η 9400 δεν μου ανεβαζει καθόλου πυρήνα!Οπότε βγάζει με το ζόρι 7000μαρκα.......

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει, ανεβασε να παρουμε ποντους. ολο και καποιος θα ανεβασει με SB μεχρι το τελος να παμε πρωτοι :)

για να ανεβασεις την καρτα κατεβασε to nvidia inspector, εχει και OC δυνατοτητες ;)

NVIDIA Inspector. Tool - Overclock.net - Overclocking.net

για το setlod κανε χρηση του Rivatuner.

ή και του nhancer (nHancer - Advanced Control Panel for nVidia Cards) ομως θες το ΝΕΤ 3.5 για να δουλεψει

ποια μητρικη εχεις?

α ξεχασα, για να δουλεψει το rivatuner με το 9400 πρεπει να μονταρεις το rivatuner.cfg :)

Ομως worry not! το εκανα εγω ηδη ;)

παρτο και αντικατεστησε το ηδη υπαρχον

good luck

RivaTuner.rar

RivaTuner.rar

RivaTuner.rar

RivaTuner.rar

Link to comment
Share on other sites

Εχω την DFI GF9400 .Για lod οποιους drivers κ να έβαλα το rivatuner δεν μου την αναγνώριζε.Οποτε για να παίξω με lod επρεπε να συνδιασω windows7+drivers260.99+moded εκδοση του inspector που επιτρέπει lod μεχρι +10.......για winxp k LOD no way......αν 8ελεις δωσε καμια πληροφορια να το ανεβάσουμε λιγο το σκορ!!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα edit, για δες ;)

βαλε XP Κομμενα και δες ακριβως τις ρυθμισεις μου.

με παιδεψε πολυ αυτη η μητρικη και ευχομαι εσυ να καταφερεις να πας πιο ψηλα!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για το rivatuner.cfg θα δω αυριο αν δουλευει(η αληθεια ειναι οτι το προσπα8ησα κ αυτο αλλα χωρις αποτελεσμα).....[[[[[[[με την 5770 κανα νεο?]]]]]]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδες παμε γερα.Ο kintaro το ξεσκισε το maxxmem:bravo:

Αν εκλεινα αλλους 2 πυρινες πιστευω θα ειχα και εγω πολυ καλο σκορ αλλα δε θελω να το ρισκαρω.

Στο 01 non775 μαλον οι sandy θα ειναι μονοδρομος.Τουλαχιστον στο 32Μ με 775 περιμενω να πεσουν αρκετα βαρια πυροβολικα(mortis-stelaras/zafiropo -κλπ).

Link to comment
Share on other sites

για το 32Μ δεν ανυσηχω καθολου αν και θα γινει σφαγη!

για το 01 θα ηθελα να σκεφτουν κατι διαφορετικο, οπως SLI/CF :P

ή να εβαζαν ορια στις καρτες!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος! μια χαρά "σκορακι" είναι :)

δοκίμασε λίγο να έχεις stock το CPU να δεις ποσο φτάνει η GPU. από ότι είδα με τον sandy του ρουμάνου, είχε στο Θεό την GPU αλλα πολύ χαμηλά τη cpu ;)

Λοιπόν zore τζίφος... ο clarkdale δεν είναι sandy δυστυχώς... την ψυχή του έβγαλα αλλα δεν! Στοκ-ψηλά-χαμηλά-winxp-vista-win7 32&64... Τίποτα! Τελικά: με cpu@4500 / qpi link 4300/ gpu 1136/865 = 7330 μάρκα... θα το κάνω submit μόνο αν το χρειαστούμε που δεν το πιστεύω... όλο και κατι καλύτερο θα κάνει κάποιος...

(παρεπιπτώντως ο i3 έβγαζε 3d με stock ψύκτρα με 1,45 ρεύμα στα 4,7+ :D ... αλλα τι να το κάνεις... δεν βοηθούσε αυτό στην περίπτωσή μας)

Στο 'πα... δεν το βλέπω να έχει ψυχή...

Link to comment
Share on other sites

κάντο submit, δεν χάνεις τίποτα! βασικά ο sandy έχει την βλακεία ότι μπορείς να "ιπεχρονισεις" μονο την CPU ή μονο την GPU! άλλο φρούτο :P

Link to comment
Share on other sites

αν είναι ενσωματωμένη με τη μητρική, δηλαδή μοιράζονται την ίδια μνήμη του συστήματος! αν και αυτό μονο ο "μασσμαν" μπορεί να το κρίνει.

έχεις καμια καλή?

Link to comment
Share on other sites

κάντο submit, δεν χάνεις τίποτα! βασικά ο sandy έχει την βλακεία ότι μπορείς να "ιπεχρονισεις" μονο την CPU ή μονο την GPU! άλλο φρούτο :P

Και στο Η55 γίνεται αυτό... αλλα αν δεν χρονίσεις ψηλά το cpu απλά δεν βγάζει τίποτα καλό... στα 4,7 που παίζει 3D το cpu πρέπει να κατεβάσω την κάρτα στα ~1100 οπότε πάλι χάνεις απ την κάρτα... έπαιξα cpu 2,5G και gpu 1230/900 ... πατάτες! cpu 4,65 και gpu 1117/875... βόλια! θέλει κλασικά πράγματα... χρονισμένο επεξεργαστή (5g+), blck (220+), qpi ( αλλά όχι πάνω απο 4400 γιατί σου κόβει την gpu μετά), σφιχτές μνήμες (900+)... κι όταν τα κάνεις όλα αυτά θα είσαι γυρω στα 9000 μάρκα βαριά-βαριά με μεγαλύτερη πιθανότητα τα 8000 μάρκα... Τώρα αν δεν υπάρχει στην ομάδα κάτι καλύτερο πείτε το μου να το προσπαθήσω... θα χρειαστώ έναν ι5 όμως και μια άλλη μητρική... είναι δύσκολο αλλα εφικτό και σε νερό πιστεύω... αλλά αν είναι να παίξει κάποιος με SB δεν έχει έννοια να τρέξω και να μπώ και σε έξοδα πάλι... θα παίξει κανένας με SB? OEO?

Link to comment
Share on other sites

άσε φιλε μου μην αγοράσεις τίποτα μονο και μονο για αυτό το διαγωνισμό!

όλο και κάποιος θα παίξει με SB νομίζω, αρκεί να έρθουν οι Άτιμοι Ελλάδα!

NVIDIA Driver Downloads - Advanced Search

τελευταία νέα από το στρατόπεδο της NVIDIA για την πρώτη κατηγορια, όσοι έχετε την σειρά 4 ή 5 κάντε ένα κόπο να ξανατρέξετε το unigine με τους νέους beta drivers που βγήκαν χθες!

φαίνεται ότι δίνουν πολύ στο DX11. απλά δείτε εδώ:

Handrox's 1852.77 DX11 Marks Unigine Heaven - Xtreme Preset (DX11) run with GeForce GTX 460 (256bit) @ 965/1050MHz

Link to comment
Share on other sites

well done g10!

δοκίμασες και άλλους drivers, όπως τον 197.45?

setlod έβαλες 3? αν θυμάμαι καλά ήταν το βέλτιστο.

σε κόβουν λιγάκι οι μνήμες αλλα για μερικούς πόντους παραπάνω δεν πειράζει :)

θα προσπαθήσω να ξεζουμίσω το 4290 αλλα δεν πάμε ψιλά χωρίς SB

Link to comment
Share on other sites

Τις μνημες καποια στιγμη τις ειχα κ με 4αρια αλλα καμια ουσιαστική διαφορα ......... lod με rivatuner μεχρι +15 αλλα δεν καθομαι να το ψαξω αλλο γιατι με επριξε αυτη η μηρτικη........... οι SB μονοδρομος αν εισαι με αερα

Link to comment
Share on other sites

.... lod με rivatuner μεχρι +15 αλλα δεν καθομαι να το ψαξω αλλο γιατι με επριξε αυτη η μητρικη....

:D ... tell me about it... την δική μου κόντεψα να την σπάσω όταν πάντα κολούσε στην τελευταία σκηνή του nature... θέλει γερά νεύρα!!! Καλό το σκόρ σου πάντως... μπράβο... δεν σου λέω keep pushing... ξέρω οτι δεν μπορείς... well done όπως και να έχει...

.... οι SB μονοδρομος αν εισαι με αερα

+1... Αυτοί φαίνεται να βγάζουν stock 10K και όλα τα άλλα igp τα ξεζουμίζεις και δεν πας ούτε στα 9Κ... απλά δεν παλεύεται...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now