George_o/c

Thermaltake Toughpower Grand: 850W/1000W/1200W 80Plus Gold και 7 χρόνια εγγύηση!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Thermaltake Toughpower Grand: 850W/1000W/1200W 80Plus Gold και 7 χρόνια εγγύηση!]http://reviews.hwbox.gr/news/thermaltake.jpg[/NEWS_IMG]Οι απανταχού gamers και overclockers θα ευχαριστηθούν πολύ στο άκουσμα των καινούριων Toughpower Grand τροφοδοτικών της Thermaltake! Έχουν υπό την κατοχή τους οχτώ 6+2 pin PCI-Express cables, 3oz PCB που περιορίζει κατά πολύ την εκλυόμενη θερμότητα και αυξάνει την απόδοσή τους, 80Plus Gold πιστοποίηση με efficiency έως 93%, 105*C Solid State πυκνωτές, Active PFC, Mean Time Before Failure μεγαλύτερο από 120.000 ώρες και 140mm ανεμιστήρα που εκμεταλλεύεται την τεχνολογία FanDelayCool.

Τα Thermaltake Toughpower Grand δύναται να αντέξουν μέχρι τέσσερις high-end κάρτες γραφικών, εφόσον η ισχύς τους ανέρχεται στα 850W, 1050W ή 1200W. Τέλος, καλύπτοναι από εγγύηση επτά χρόνων!

[img_ALT=Thermaltake Toughpower Grand: 850W/1000W/1200W 80Plus Gold και 7 χρόνια εγγύηση!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d539b9e344df.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Thermaltake Toughpower Grand: 850W/1000W/1200W 80Plus Gold και 7 χρόνια εγγύηση!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d539b9e4bbc1.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Thermaltake Toughpower Grand: 850W/1000W/1200W 80Plus Gold και 7 χρόνια εγγύηση!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d539b9e62709.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση σκιζει.

το 1200αρι παει να χτυπησει τα θηρια, antec, coolermaste, corsari?? :P

λογικα ναι. αλλά κοζαρα το ΑΧ1200 απο ιταλια στα ~ 235 :kiss:... και το σκεφτομαι ασχημα για οταν γυρισουμε απο τα ξένα :D

Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση σκιζει.

το 1200αρι παει να χτυπησει τα θηρια, antec, coolermaste, corsari?? :P

Όντως σκίζει ;)

Από 'κει και πέρα νομίζω ότι και τα Corsair αλλά και τα TT Toughpower φτιάχνονται από την Channel Well. Αν αληθεύει τότε παίρνεις το ίδιο PSU απλά rebranded :)

//EDIT: Μάλλον έκανα λάθος. Τα TT Toughpower όντως φτιάχνονται από την Channel Well, αλλά τα Corsair AX μάλλον είναι Seasonic & Flextronics. Όσο για τα 1200άρια Antec, ακούγεται ότι μετά από καιρό κλαττάρουν :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει το compatibility των προηγουμενων 1200 ... ζητω που καηκαμε . Mακραν οτι χειροτερο εχω δει.

Οσο για το θηριο antec 1200 ... ναι εχουμε και ενα τετοιο που απο 12.1v idle πεφτει στα 11.6v σε vantage με εναν 980x και μια 580 gtx . :hehe: ...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως τα Τoughpower σαν PSUs έχουν έξοχες κριτικές από hardwaresecrets και jonnyguru ;) Πόσο μάλλον όταν η τιμή τους είναι πολύ πιο φιλική σε σχέση με τροφοδοτικά ίδιου wattage! Φαντάσου ότι κάποια στιγμή το καλοκαίρι, το e-shop έδιωχνε τα 1200άρια Toughpower στα 109? με full εγγύηση - το είχα post-άρει και στις προσφορές :D

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως τα Τoughpower σαν PSUs έχουν έξοχες κριτικές από hardwaresecrets και jonnyguru ;) Πόσο μάλλον όταν η τιμή τους είναι πολύ πιο φιλική σε σχέση με τροφοδοτικά ίδιου wattage! Φαντάσου ότι κάποια στιγμή το καλοκαίρι, το e-shop έδιωχνε τα 1200άρια Toughpower στα 109? με full εγγύηση - το είχα post-άρει και στις προσφορές :D

Mακρια και αγαπημενοι λεμε .

Ειδικα γι'αυτο το συγκεκριμενο τροφοδοτικο της προσφορας ... ειναι τραγικο το λιγοτερο . Δεν επαιζε σε p4c800 , ic7 και σε μια nf2 που ειχαμε . Ουτε σε REX3 δεν επαιζε . Κατι αλλο ???

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοίτα Στέλιο, τα καινούρια τροφοδοτικά έχουν πολλές φορές ασυμβατότητα με παλιότερες πλατφόρμες. Μου έχει τύχει εμένα με το Xilence 750W και την ASRock 775Dual-880Pro. Άναβε με δύο παλιά 300-400W PSUs και κακάρωνε με το 750άρι...

Για την ASUS δεν ξέρω... Η R3E ίσως είναι πολύ προχωρημένη μητρική για το Toughpower, βγήκε το 2007 το PSU :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοίτα Στέλιο, τα καινούρια τροφοδοτικά έχουν πολλές φορές ασυμβατότητα με παλιότερες πλατφόρμες. Μου έχει τύχει εμένα με το Xilence 750W και την ASRock 775Dual-880Pro. Άναβε με δύο παλιά 300-400W PSUs και κακάρωνε με το 750άρι...

Για την ASUS δεν ξέρω... Η R3E ίσως είναι πολύ προχωρημένη μητρική για το Toughpower, βγήκε το 2007 το PSU :hehe:

Γι'αυτο σου λεω ... Μακριαααααα .... :@....

Μονο σε επωνυμες και γνωστες μαρκες . Ουτε xilence , ουτε silence .

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελω ενα thermaltake για καθε μητρικη που εχω ... ζητω που καηκαμε .

Το οτι κοντραρε , δεν ειπα κατι γι'αυτο . Δε με απασχολει εξαλλου , γιατι δε θα επαιρνα ποτε TT τροφοδοτικο . :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now