George_o/c

Δώστε σε όλες τις Fermi κάρτες μέχρι LOD +15

Recommended Posts

Συγχαρητήρια στον ZenEffect για το μονταρισμένο NVIDIA Inspector. Μπορείτε να δώσετε μέχρι +20 LOD σε όλες τις Fermi κάρτες :drinks: Επίσης αναγνωρίζονται και οι Fermi που δεν άφηνε πριν το Inspector να αλλαχτεί το LOD. Θα το δοκιμάσω στην GT 430 μου και θα σας πω!

inspector_20LOD.zip

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το ευχαριστήθηκα :hehe:

Πρώτο σύστημα: 2600K @ 5500MHz, GT 430 @ 950/1000MHz, Windows XP = 278FPS Nature

Δικό μου χεχεχε: Q8400 @ 2665MHz, GT 430 @ 900/1170MHz, Windows 7 = 290FPS Nature :D

Τι θα γίνει αν παίξω εγώ σε αυτά τα ρολόγια με Sandy Bridge και Windows XP; :D Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι η πρώτη θέση: Sanko's 63650 marks 3DMark2001 SE run with GeForce GT 430 @ 950/1000MHz :hehe:

Oρίστε και το δικό μου!

4614dc72da215c1b.png

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεσαι βλέπω για μεγάλα πράματα, άντε με το καλό να τους σκίσεις. ;)

Παρεπτιτόντως Γιώργο δες λίγο το πρόγραμμα. Εμένα δεν πάει μέχρι 20, αλλά 15. Μετά το 15 μέχρι το 20 γυρνάει μόνο του στο 0.

Link to comment
Share on other sites

Μπα μικροπράματα είναι, απλά έχω να benchάρω ΤΟΣΟ καιρό, μου έλειψε :D Δεν δοκίμασα περισσότερο από 15, δεν χρειάζεται ρει. Πήγα μέχρι 15 στο 2k5 και μετά σταμάτησα.

//ΕDIT: Δες τι είπε ο ZenEffect που έφτιαξε το xml.

so i guess the driver monkeys capped lod past 15, so only use to 15

Άρα πάει μέχρι +15 και όχι +20 που είπε στην αρχή.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έγινε ερώτηση για το που είναι η ρύθμιση για το LOD, δείτε την photo παρακάτω. Επιλέγετε* το LOD που θέλετε και πατάτε Apply Changes (πάνω δεξιά) :T:

4614dd1a69331590.jpg

Edited by George_o/c
*ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now