NIKOSE

Vcore στην 9800GT

Recommended Posts

Θυμαται κανεις αν υπηρχε software που να ανεβαζε ταση στις 9800GT??

Εχω μια Twintek που το mod της ειναι μεγαλος μπελας.

Φοραει εναν controller της Intersil τον icl6312, και το pin του FB δινει 46ΚΩ με γη!!!

Το αλλο pinaki to Vsence δινει 0.28Ω!!!

Αντε βγαλε ακρη!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ μια τέτοια 9800GT twintech και έιναι όντως τοσο μεγάλη η αντίσταση, έχω βάλει 1kΩ και είναι οκ!

..πάντως η δικία μου είναι διαφορετική απο αυτην στο link που έδωσε ο crio, το chip απο πίσω είναι κάτω αριστερά ε?

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

i2c και τα λοιπά δεν υπήρχαν σε αυτές τις κάρτες, οπότε δεν νομίζω για soft λύση...

Για hard-mod δοκίμασε από το fb -> γη με ένα 1000K trimmer, και λογικά θα είσαι ok. Απλά είσαι σίγουρος ότι κοιτάς το σωστό .pdf?

Link to comment
Share on other sites

Για hard-mod δοκίμασε από το fb -> γη με ένα 1000K trimmer, και λογικά θα είσαι ok. Απλά είσαι σίγουρος ότι κοιτάς το σωστό .pdf?

Ναι.

Δεν Ξερω τι να πω...

Τα τελευταια 8 χρονια που ασχολουμαι με ο/c ποτε καμμια καρτα δεν ηθελε πανω απο 100Κ

Μορτη....τι να κανει ενα τριμμερακι 1Κ σε αντισταση 46Κ??

Μηπως εννοεις 1000Κ???

Κι εμενα διαφορετικη ειναι. Δεν ειναι αυτη στο xtremesystems. Ειναι η HDMI edition.

DSC02260.JPG

6312.jpg

DSC02260.JPG

6312.jpg

DSC02260.JPG

6312.jpg

DSC02260.JPG.2a15bc82cb846b6418f573cac23

6312.jpg.64d0af2cc4574e6f1cfb6d07cfac654

Link to comment
Share on other sites

...επίσης, έτσι για το sport, μπορείς να δοκιμάσεις και pencil. Με τέτοια νούμερα, ίσως πιάσει ;)

edit: Μια καλή κουλαμάρα που θυμήθηκα και είπα να την ποστάρω μπας και...: Μου είχε τύχει σε 9600Pro (αν θυμάμαι καλά) όταν μετρούσα αντίσταση από FB σε γη να μου βγαίνει πότε μία και πότε μια άλλη τιμή. Και λίγο πριν τρελαθώ συνειδητοποίησα ότι το trace είχε πολικότητα. Μάλλον κάποια δίοδος στην πορεία! Δεν μου έχει ξανασυμβεί από τότε ποτέ ξανά! Οπότε το μαύρο καλώδιο στο ground.

edit2: Μπαταρία στο dmm έχουμε ε;

:)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Δεν Ξερω τι να πω...

Τα τελευταια 8 χρονια που ασχολουμαι με ο/c ποτε καμμια καρτα δεν ηθελε πανω απο 100Κ

Μορτη....τι να κανει ενα τριμμερακι 1Κ σε αντισταση 46Κ??

Μηπως εννοεις 1000Κ???

Κι εμενα διαφορετικη ειναι. Δεν ειναι αυτη στο xtremesystems. Ειναι η HDMI edition.

oo sorry ναι 1000Κ εννοουσα, θα βάλω και εγω φωτό οταν μπορέσω γιατί μου φαίνεται η δική σου ειναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now