George_o/c

HWBOT Rev.4: Έχετε απορίες; Μάθετε πως λειτουργεί σε αυτό το thread!

Recommended Posts

Ναι όντως, αυτό με την ψύξη δεν υπάρχει πουθενά... Βέβαια ο τρόπος λειτουργίας του μ' αρέσει! Νομίζω μπορεί ο καθένας να προσφέρει στην ομάδα ευκολότερα και χωρίς απαραίτητα να έχει high end hw... ;)

Link to comment
Share on other sites

πάντως θέλει λίγο βελτίωση και λειτούργικα και εικαστικά....γιατί δεν εμφανίζει στο submission με τι ψύξη έχεις παίξει?...πφφ έχω ξενερώσει!!

Εμφανίζει. Πρέπει όταν κάνεις submit να βάζεις και θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα κι αυτό, τι μ@λακία είναι ρε συ, έλεος! Δηλαδή κάθε φορά πρέπει να βάζω τις θερμοκρασίες που παίζω; :P Και το μεγαλύτερο πρόβλημα όλων, γιατί δεν εμφανίζει ποτέ τις μάρκες παρά μόνο τα μοντέλα; Συμπληρώνω όλα τα πεδία κανονικά και δεν μου βγάζει ας πούμε MSI και από κάτω το μοντέλο, παρά μόνο P67A-GD65.

Πρέπει να το γράψουμε στο HWBOT bug thread αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω ρε παιδιά, μπορεί να φανεί χαζό, αλλά πώς ακριβώς ανεβάζουμε score στο super pi? τα δευτερόλεπτα με τι μορφή? π.χ εγώ έκανα στο 1m 05s 520ms. Π.ως το βάζω? ότι και αν δοκίμασα μου βγάζει σφάλμα...

Link to comment
Share on other sites

Το 1 λεπτό έχει 60 δευτερόλεπτα. Άρα, 60 + 5.52 = 65.52 :)

Ανέβασέ το έτσι και θα στο πάρει κανονικά ;) Και θα στο αλλάξει αυτόματα σε 1m05.520sec ;) Δεν ξέρω γιατί το έκαναν έτσι, αλλά καλά που μου το θύμισες γιατί είχα ξεχάσει να το πω του Massman. Απορώ πως τους ήρθε να το κάνουν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Το 1 λεπτό έχει 60 δευτερόλεπτα. Άρα, 60 + 5.52 = 65.52 :)

Ανέβασέ το έτσι και θα στο πάρει κανονικά ;) Και θα στο αλλάξει αυτόματα σε 1m05.520sec ;) Δεν ξέρω γιατί το έκαναν έτσι, αλλά καλά που μου το θύμισες γιατί είχα ξεχάσει να το πω του Massman. Απορώ πως τους ήρθε να το κάνουν έτσι...

Ναι, μια χαρά ήταν πριν...

Ευχαριστώ πολύ, κατάφερα και ανέβασα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το HWBOT rev.4 είχε ένα πρόβλημα στην Team Power Points λογική του, το οποίο θα το φτιάξουν στην R4.1 έκδοση τώρα τον Αύγουστο. Το πρόβλημα ήταν ότι ορισμένα submissions που γινόντουσαν με hardware που έχει ήδη παίξει η ομάδα αντί να την βοηθάνε στην γενική βαθμολογία, την έριχναν :P

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η 4.5 και μονο καλό δεν έκανε...θέλουν λεει να ξαναβαλουμε οτι run am3 εχουμε επειδη αλλαζει

ο τροπος validation. δεν λεω δικιο εχουν αλλα που να βρουμε ξανα τις καρτες που εχουν περασει απο τα χερια μας...:P

HWBOT - Important%21+Aquamark3+screenshot+verification+no+longer+possible+after+25%2F12%2F2011

Επισης δουλευουν οι υπογραφες...;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Έχω έναν Athlon II 445 Χ3 ξεκλείδωτο σε Phenom II X4 B45.

Ο B45 δεν υπάρχει στην λίστα των επεξεργαστών του hwbot. Αν ανέβουν αποτελέσματα για αυτόν θα ανέβουν ως 445 ή ως Β45? Δέχεται τέτοιους (εννοώ ξεκλείδωτους) επεξεργαστές το bot?

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται οτι δέχεται...και λογικά αφου ειναι full unlocked σε B45 θα πρέπει να ανέβει στην αντίστοιχη κατηγορία.

Αν δεν υπάρχει θα κανεις ενα request να φτιαχτεί ή το ανεβαζεις στην κατηγορία 445 και γραψτο στα comment να το φτιάξουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση που έλαβα σε διπλανό forum είναι ότι θα τον ανεβάσω σαν 445 και απλά θα σημειώσω ότι είναι με 4 active cores. Κάτι σαν την παρακάτω περίπτωση

NAMEGT`s CPU Frequency score: 7140.2 mhz with a Phenom II X2 555 BE

Μάλλον δεν έχουν φτιάξει ξεχωριστές κατηγορίες για αυτούς που ξεκλειδώνουν, αλλά μου κάνει και εντύπωση που δεν βρίσκω score με 445 ξεκλείδωτο στην κατηγορία των 445, όπως υπάρχει ο παραπάνω ξεκλείδωτος στους 555. θα περίμενα πολλά από τα κορυφαία σκορ να είναι με 4 πυρήνες.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη η περίπτωση αυτή είναι λίγο μπερδεμένη. Κανονικά το score πρέπει να ανέβει στην κατηγορία του επεξεργαστή που ξεκλείδωσες, δηλαδή στον phenom στην περίπτωσή σου. Τα cores active συνήθως χρησιμοποιούνται σε άλλες περιπτώσεις, όπως όταν έχουμε 2 cores enabled μόνο για 3DMark2001 SE πχ.

Για καλό και για κακό, έριξα μια ερώτηση στα hwbot forums, οπότε πιστεύω θα ξέρουμε σύντομα τι παίζει :DAthlon II 445 Χ3 unlocked to Phenom II X4 B45 - Question about results submission - hwbot.org

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη η περίπτωση αυτή είναι λίγο μπερδεμένη. Κανονικά το score πρέπει να ανέβει στην κατηγορία του επεξεργαστή που ξεκλείδωσες, δηλαδή στον phenom στην περίπτωσή σου. Τα cores active συνήθως χρησιμοποιούνται σε άλλες περιπτώσεις, όπως όταν έχουμε 2 cores enabled μόνο για 3DMark2001 SE πχ.

Για καλό και για κακό, έριξα μια ερώτηση στα hwbot forums, οπότε πιστεύω θα ξέρουμε σύντομα τι παίζει :DAthlon II 445 Χ3 unlocked to Phenom II X4 B45 - Question about results submission - hwbot.org

το cores active ειναι για περιπτωσεις πχ sempron 145 unlocked σε 2core αρα βαζεις 2 cores active/ [phenom 960T σε hexacore -> 6 cores active/ phenom 555 σε quadcore -> 4 cores active etc.

3core

http://hwbot.org/submission/1094585_armannaddafi_wprime___32m_athlon_ii_x3_445_8sec_765ms

4core

http://hwbot.org/submission/2121692_xpower_orange_wprime___32m_athlon_ii_x3_445_6sec_645ms

με λιγα λογια, κανεις την καταχωρηση ως 445 και απλα το βαζεις με Χ cores active και εισαι κομπλενταν.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now