winters

Αψιμαχίες [Relax Guys]

Recommended Posts

ρε gdp77 γτ δε γραφεις στην υπογραφη σου "θανατος στην amd" να τελειωνουμε//

Τη αντιπαθεια ειναι αυτη ρε συ// σιγα// εταιρεια ειναι// μη τρελενεσαι

Μηπως δουλευες στην ΑΜD κ σε απολυσανε???

Αν εγραφες μονο "E, λογικά όταν βγουν οι nehalem" δεν εφτανε??? Δεν εχεις βαρεθει να λες τα ιδια κ τα ιδια

δεν εχω καποιο προβλημα μαζι ς απλα μ κανει εντυπωση το ποσο πολυ "πολεμας" την amd//

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρόβλημα έχεις και μάλιστα μεγάλο. Ειλικρινά δεν είχα καμία διάθεση να καταφερθώ εναντίον της ΑΜD (και ποτέ δεν το κάνω άλλωστε).

Απλά ανέφερα ότι ελλείψει ανταγωνισμού από την AMD, η τιμή του 9450 θα πέσει μόνο όταν βγουν οι nehalem. Πόσο κολλημένος με την πάρτη μου πρέπει να είσαι για να βλέπεις φαντάσματα;

Υ.Γ. Αν δεις πολύ παλιά μου post στο thelab, θα καταλάβεις ότι είμαι fan της εταιρείας από εποχής Κ7 και υπερασπιζόμουν με σθένος τις απόψεις μου για την ανώτερη αρχιτεκτονική που εφάρμοζε στους επεξεργαστές της. Όταν όλο το σινάφι σου έπινε νερό στο όνομα της Intel, εγώ τους μιλούσα για "κούφια" MHz κτλ. Και τότε και τώρα υπερασπίζομαι με σθένος αυτά που πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς off topic αλλά δεν αντέχω:

Ειλικρινά δεν είχα καμία διάθεση να καταφερθώ εναντίον της ΑΜD (και ποτέ δεν το κάνω άλλωστε). (ΟΜG!!!!)

....

Υ.Γ. Αν δεις πολύ παλιά μου post στο thelab, θα καταλάβεις ότι είμαι fan της εταιρείας από εποχής Κ7 και υπερασπιζόμουν με σθένος τις απόψεις μου για την ανώτερη αρχιτεκτονική που εφάρμοζε στους επεξεργαστές της. Όταν όλο το σινάφι σου έπινε νερό στο όνομα της Intel, εγώ τους μιλούσα για "κούφια" MHz κτλ. Και τότε και τώρα υπερασπίζομαι με σθένος αυτά που πιστεύω.

sorry man αλλά ακριβώς αυτή είναι η αντίληψη που μου τη δίνει όσο δε πάει. Η μίζερη νοοτροπία του μοντέρνου έλληνα που καραγουστάρει (υπερασπίζεται με σθένος) κάτι μέχρι να τα σκατώσει... μετά πατάει κουμπάκι και γίνεται ο χειρότερος κολλημένος κάφρος.

καλή φάση...

Link to comment
Share on other sites

+1

Απλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω,από κει που υπερασπίζεσαι την μια πλευρά με ότι έχεις και δεν έχεις,πώς μετά υπερασπίζεσαι την άλλη και θάβεις αυτήν που υπερασπιζόσουν πριν.

Αυτό είναι προσβλητικό και για τον ίδιο τον άνθρωπο και τον εαυτό αυτού που το κάνει,γιατί καταρρίπτει το όλα τα λεγόμενα που έλεγε για την άλλη πλευρά και αυτό-ακυρώνει τελείως τον εαυτό του.

Δεν είναι βλακεία να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αδυνατείτε να καταλάβετε ότι δεν υπερασπίζομαι καμία πλευρά. Πιστεύω ότι η AMD χρησιμοποιεί πιο κομψή αρχιτεκτονική από την American muscle brute force προσέγγιση της Intel. Απόδειξη είναι ότι και η Intel αντιγράφει με τον nehalem την εδώ και 2 χρόνια αρχιτεκτονική της ΑΜD. Άλλο όμως αυτό και άλλο να υποστηρίζεις ότι η AMD θα βαρέσει φούντο με τον ένα τρόπο ή τον άλλο.

Μήπως τελικά εγώ δεν έχω το πρόβλημα αλλά αυτοί που ανακαλύπτουν φαντάσματα στις απόψεις κάποιου; Διότι κάθε φορά που επιχειρηματολογώ για να τεκμηριώσω τις απόψεις μου, δέχομαι ειρωνικά σχόλια. Μήπως λοιπόν εσείς ανακαλύπτετε "εικονομάχους και εικονολάτρες" ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν; Και τελικά, ποιος είναι ο κάφρος; Αυτός που τεκμηριώνει όσα γράφει ή αυτός που ειρωνεύεται επειδή κάποιος "τολμά" να έχει άποψη;

Αυτο-ακυρώνω τον εαυτό μου επειδή έχω υποστηρίξει ότι η AMD θα εξαφανιστεί από το χάρτη όπως τουλάχιστον τη γνωρίζαμε; Με ποια λογική;

Άρα, ή κάποιοι είναι κάφροι και βλάκες ή κάποιοι defacto έχουν αδυναμία να διαβάσουν και να καταλάβουν σωστά. Τι από τα δύο συμβαίνει;

@ sol ---> το omg που έγραψες μάλλον σε κατατάσσει στη δεύτερη κατηγορία

@ an7 overclocker ---> Ακόμα και αν υπήρχε θέμα αλλαγής άποψης και στάσης, δε βρίσκω το λόγο για τον οποίο κάποιος δεν έχει δικαίωμα να αλλάζει τις απόψεις του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το συνεχίσω το θέμα.

Απλά δές παλιότερα ποστ σου.

Αυτό-αναιρείς τον εαυτό σου έτσι..γιατι αυτά που έλεγες τότε συγκρούονται με αυτά που λές τώρα λές και είσαι 2 άτομα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δε με νοιαζει αν ειχες πει αλλα, αν θες να πεις αλλα κ λες αλλα, αν υποστηριζεις intel, αν υποστηριζεις sun ή οτιδηποτε

Σε πολλα απο αυτα π λες συμφωνω, σε πολλα εχεις δικιο, σε πολλα εχεις δικαιωθει πανηγυρικα

Εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι η τοοοοοοοοοοοοοσσσοοο πολυ εντονη καταστροφολογια για κατι [AMD// δε με νοιζει οτι ειναι για αυτη] το οποιο ξερουμε ολοι οτι παει σκατα// πολλα σκατα ομως// κ απλα επαναλαμβανεσαι//

οκ το πες 1 το πες 2 το πες 152289676 φορες// απλα, εγω, εχω βαρεθει να βλεπω αριστερα το πιγκουινο και δεξια το μνημοσυνο//

κ δεν εχω κανενα προβλημα μαζι ς.. απλα βαριεμαι να διαβαζω τα ιδια κ τα ιδια.. αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ρε ηρεμήστε ρέ...

Εγώ απο πλευράς μου (δέν υποστηρίζω κανέναν) βλέπω πώς ο gdp του αρέσει πιο πολύ η καινοτομία στην αρχιτεκτονική των AMD απο την οποία όμως δέν ρέει άφθονο χρήμα για να την κάνει και πολύ δυνατή ή να παράγει ότι μα ότι γουστάρει...

Απο την άλλη η Intel χρησιμοποιεί αυτήν την American Muscle Power και κάνει ότι μα ότι γουστάρει επειδή έχει χρήμα να αγοράσει όλον τον πλανήτη άμα θέλει..:)

Αυτά τα ολίγα απο εμένα...

Σας παρακαλώ ο καθένας να λέει την γνώμη του κόσμια(ο καθένας έχει την γνώμη του και αυτό δέν μπορούμε να το αλλάξουμε) και να μην την πέφτει ο ένας στον άλλον απλά για να "του την πέι"..άμα δέν σας αρέσει η γνώμη κάποιου...μην του δινετε σημασία..πείτε την δικιά σας και relax..:D

Ελάτε όλοι απο το web να κεράσω μαργαρίτες να ηρεμήσετε :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now