restinpeace

Εγκατάληψη τραυματία

Recommended Posts

Ψάχνω τον οδηγό ενός μαύρου opel corsa,με πινακιδα ΒΙΜ 1042, ο οποιος έπεσε πανω μου όταν πήγαινα με το ποδηλατο σπίτι μου, είδε οτι τραυματιστηκα, και τραπηκε σε φυγη. Το ατυχημα έγινε στα Χανιά, στη διαστάυρωση Ελευθερίου Βενιζέλου και Μανούσου Κούνδουρου, εξω απο τα ASTRA LIVE, στις 29/06/11 στις 5:00 το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και περαστικά....

Εύχομαι να μην έπαθες τπτ σοβαρό.

Όσο για τον οδηγό μπορείς να πας στην αστυνομία και να κάνεις μήνυση κατά του ιδιοκτήτη του οχήματος και απο εκεί να βρεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τον οδηγό ενός μαύρου opel corsa,με πινακιδα ΒΙΜ 1042, ο οποιος έπεσε πανω μου όταν πήγαινα με το ποδηλατο σπίτι μου, είδε οτι τραυματιστηκα, και τραπηκε σε φυγη. Το ατυχημα έγινε στα Χανιά, στη διαστάυρωση Ελευθερίου Βενιζέλου και Μανούσου Κούνδουρου, εξω απο τα ASTRA LIVE, στις 29/06/11 στις 5:00 το απόγευμα.

Φίλε μου από Χανιά είμαι, θα έχω το νου μου μπας και τον δούμε πουθενά. Έχεις πάει στην αστυνομία ήδη έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει δεν γνωρίζουν τίποτα..αφού έχεις πινακίδα!Μάρτυρες δεν υπήρχαν στην βενιζέλου?

Η πινακίδα είναι απο την Βοιωτία κάπου, κάποια διευθυνση στα Χανια ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά γιατί δεν είπες στην αστυνομία να καλέσει τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου από το τμήμα για εξηγήσεις? Είναι πολύ απλό πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά γιατί δεν είπες στην αστυνομία να καλέσει τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου από το τμήμα για εξηγήσεις? Είναι πολύ απλό πιστεύω...

Τον ιδιοκτητη ακόμα τον ψάχνουν, η μάλλον ακομα τον ψάχνει ο αξιωματικος που έχει ρεπό σημερα. Στην τροχαία δεν γνωρίζει κανείς τίποτα για το συμβαν, σαν να προσπαθουν να καλυψουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος ούτε συζήτηση - και να το τραβήξεις όσο θέλεις.

Αλλά, honestly, έφταιγες καθόλου ή έπεσε πάνω σου ο βλάκας; Όχι ότι είναι ελαφρυντικό για το ζωάδι που σε παράτησε ξάπλα - απλά έτσι για την ιστορία...

( Pωτάω, για να καταλήξω σε "επιμύθιο". Περαστικά σου :) )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο την τροχαία, για τέταρτη φορα, οπου με ενημέρωσαν οτί δεν βρήκαν τον δράστη, και οτί αύριο θα στείλουν μνμ στο τμήμα συγκοινωνιών για να μάθουν πού μένει, 30 ώρες μετά το περιστατικό.

Link to comment
Share on other sites

τί να το κάνεις πού μένει?

πήγαινε στο νοσοκομείο να γράψουνε στα πρακτικά τα τραύματά σου οι γιατροί και να πάρεις ένα χαρτί που να λέει τί βρήκαν οι γιατροί και επικοινώνησε με ένα δικηγόρο.

άν τον ακουμπήσεις αποκλείεις άμεσα την περίπτωση δικαίωσής σου με νομικά μέσα. Μετά μπορεί να σε "κηνυγήσει" νομικά αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα βόλτα πρίν λίγο στο κέντρο και είδα πάρα πολλά...Δεν θυμάσαι χρώμα ρε φίλε γιατί είναι πάρα πολλά! Δώσε καμιά λεπτομέρεια ακόμα...

Όντως αυτό που λέει ο Yoshi ισχύει..μετά από θύμα θα γίνεις θύτης...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γι αυτό και δεν λένε στον φίλο μας ποιος είναι κ που μένει, γιατί δικαιολογημένα θέλει να του πει 2 κουβέντες από κοντά..Πάντως καλύτερα να κρατήσεις την ψυχραιμία σου μην μπλέξεις..

Link to comment
Share on other sites

αδερφε σκιστον τον κερατα! ειναι εγκλημα αυτο που εκανε! θα μπορουσες χτυπα ξυλο να παθεις κατι σοβαρο! ασκησε καθε ενδικο μεσο(αν δεν βγαλεις ακρη μπορω να σε βοηθησω να βρεις ονοματεπονυμο κτλ) και ξεβρακωσε τον!!!!!!!!!!!!!!! καρκινο να παθει ο πουστης!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now