Recommended Posts

O SSD ειναι δηλαδή συνδεμένος στις λευκές θύρες SATA της μητρικής και όχι στις μαύρες;

Αν όντως είναι στις λευκές τότε δοκίμασε νέους drivers για τον Marvell controller.

Πάντως η μητρική σου δεν έχει υποστήριξη SATA3 από το chipset (κανένα X58 δεν έχει) οπότε τα νούμερα που θα βλέπεις, θα είναι πάντα πιο χαμηλά απ' ότι λέει η OCZ.

Link to comment
Share on other sites

ναι στις ασπρη θυρα τον εχω. ενταξει θα εχω μειωμενα νουμερα αλλα αυτα που εχω εγω ειναι τα μισα απο τον reviewer. που τους βρισκω τους συγκεκριμενους drivers ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και πιο πανω η μητρικη σου δεν εχει native υποστηριξη SATA 3. Δηλαδη το chipset δεν υποστηριζει SATA 3, αλλα εχει εξωτερικο controller για να μπορεις να συνδεσεις SATA 3 SSD/HDD.

Φταιει ο controller που εχεις χαμηλες επιδοσεις για αρχη.

Ποσα GB ειναι το drive που εχεις;

Link to comment
Share on other sites

60gb και με το χωρο που δεσμευει δεν μενει και πολυ και σκεφτομαι να παρω πιο μεγαλο.

Oπ, μολις βρηκαμε το "προβλημα". Ειναι ακριβως αυτο που λεει ο Σπυροςςςςςς.

Link to comment
Share on other sites

παω για τον μεγαλυτερο. thx guys. και ημουν τοσο ενθουσιασμενος οταν τον πηρα, αλλα οταν τον δουλεψα ηταν πιο αργος απο τον intel postville που ειχα και απορησα. thx και παλι παιδες.

σε sata 3 τι θα προτεινατε? εκτος απο agility 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ψιλό απογοητεύτηκα , εχω παραγγείλει τον agility3 60GB μιας και στο παρτισιον του λειτουργικού πότε δε ξεπέρασα τα 40gb.

Μάπα το καρπούζι?

Asus P8Z68-V Pro εχω mobo native SATA3 αν εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ψιλό απογοητεύτηκα , εχω παραγγείλει τον agility3 60GB μιας και στο παρτισιον του λειτουργικού πότε δε ξεπέρασα τα 40gb.

Μάπα το καρπούζι?

Asus P8Z68-V Pro εχω mobo native SATA3 αν εχει σημασια

Τι ακριβώς εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

δεν θα καταλαβεις καν την διαφορα.

ειναι μπομπα ο δισκακος ;)

Δε με ενδιαφέρουν τα benches, απλά θέλω το καθημερινό feeling να είναι πολύ γρήγορο και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ (adobe photoshop,dreamweaver,fireworks,premier)να ανοίγουν αστραπιαία :D

Oπως επεισης και το πλεον σπαστικο ,κατα την 1η εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας μετά το boot ,με το που διπλο κλικαρω πχ τον firefox , να μη περιμένω 5 δεύτερα για να ανοίξει.

Aυτες ειναι οι απαιτήσεις μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω τον δισκο και εμενα προσωπικα, την πρωτη φορα που τον εβαλα πανω, μου φανηκε πιο γρηγορος απο το προηγουμενο setup, σε θεμα αποκρισης παντα.

(ειχα 2 vertex 2 σε raid 0)

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω τον δισκο και εμενα προσωπικα, την πρωτη φορα που τον εβαλα πανω, μου φανηκε πιο γρηγορος απο το προηγουμενο setup, σε θεμα αποκρισης παντα.

(ειχα 2 vertex 2 σε raid 0)

Θα τον εχω μεσα στην επομενη βδομαδα :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο σχετικό αυτό που ρωτάς...

Αν κάθεσαι στο pc σου 10 λεπτά την μέρα για να δεις τα e-mail σου, τότε η απάντηση θα είναι αρκετά διαφορετική απ' τον αν ήσουν heavy duty χρήστης, σωστά; Πάντως οι διαφορές σε σχέση με τους μηχανικούς είναι χαοτικές :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now