FireKiller

Xarhka Potter and the deadly hallows p.2 mini critic thread

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά όπως είπε ο γιάννης γνωστός κι ως bloody.k το σάββατο πήγα να δω το χάρηκα potter στο τελευταίο μέλος της 7hs ταινίας.Όπως ήταν αναμενόμενο ο ατάλαντος σωσίας μου έκανε τον mr voldemort σταχτη.Με τα χίλια ζόρια βεβαια,φυσικά είναι τόσο σκράπας που ενώ σκοτώνει δράκους και βόλντε-mortis δεν μπορεί να βρει μια κοπέλα τις προκοπης κι πήγε κι έκανε παιδάκια με το τζίνι του αλαντίν.Εντωμεταξύ η μεγαλύτερη λαμάκια που είδα στην ταινία ήταν όταν πετάγανε HP και βολδε-μορτις μαζί,πως τους ήρθε τέτοια βλακεία θα θελα να ξερα.Όσο για την τελική μάχη αν κάνανε κάτι σαν το video που ακολουθεί(σε πιο επαγγελματική μορφή γιατί είναι ερασιτεχνικό)θα tan πολύ καλύτερο

[media]

[/media]

more to come

Link to comment
Share on other sites

a) να το δεις σε 3D

και b)είναι πολύ καλύτερο από πολλά προηγούμενα κι ειδικά το part1

τα υπόλοιπα θα τα δεις στην ταινία

αν εξακολουθείς να θέλεις more details πες μου να στις γράψω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχω παψει να ειμαι το Χαριποτεροτρελαμενο του παρελθοντος, και πραγματικα ψιλολυπαμαι που με το παρτ2 τελειωνει η ιστορια. Ομως πλεον και αυτες τις ταινιες τις βλεπω αντικειμενικα και οχι οπως στο παρελθον που τις συγκρινα με τα αντιστοιχα βιβλια.

Ποτε μια ταινια δε θα φτασει το βιβλιο, παντα αυτο που εχουμε πλασει με τη φαντασια μας θα ειναι καλυτερο, ακομα και να μην ειναι τελειο το βιβλιο :P

Τα υπολοιπα τη πεμπτη που θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσαν πολύ όλες και ειδικά στην τελευταία χωρίς πλάκα έμεινα κολλημένος. Πάαααρα πολύ μοντά στο βιβκίο, γι'αυτό άλλωστε βγήκε και σε 2 κομμάτια, αλλιώς θα έπρεπε να κόψουν πολλά και θα ήταν μούφα.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βλέπετε αυτά τα πράγματα και πετάτε τα λεφτά σας στον κινηματογράφο για τέτοιου είδους ταινίες απορώ. Κάποτε πήγα να δω το χάλι πότερ και στο 10 λεπτο πέταξα το dvd. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ασε τις αχρηστες κριτικες και πες μας πως ηταν στα γυρισματα η λ3σβι0νη,αν της αρεσε ο προν,πως ηταν το τζινι και ποσα σου δωσαν για να παιξεις

Link to comment
Share on other sites

lets start

για να παίζω μου δώσαν μερικά εκατομμύρια αλλα εγώ φυσικά αρνήθηκα να πάρω τόσα λίγα κι έβαλα τους manager μου να διαπραγματευτούν για τα εξής:

i7 2600K

G.Skill 2133c9

Gigabyte z68x-ud7

Msi 6950 Twin Frozr III PE/OC

μετά από 3 meres, σκληρών διαπραγματεύσεων συμβιβάστηκαν κι μου τα έδωσαν(περιμένω κάποια ακόμα κι θα τα βγάλω photos όταν γυρίσω από διακοπές)

η ερμιόνη πήρε απλά μια έπαυλη(οι manager τις δεν ξέρουν να διαπραγματεύονται σαν tous dikous mou lol)

όσο για τον ron πήρε μια μικρή βαλίτσα με λεφτάκια +μερικά sumvolea για μελλοντικές bussiness

αυτά για τους μισθούς

Τώρα πάμε στους characters:

mega γκόμενα η λεσβιονη(σε σχέση με το τζίνι)το λέγα στον σκηνοθέτη ότι θα είναι πιο ρεαλιστικό harry+ερμιονη κι ron+τζίνι(όπα ξέχασα ότι είναι αδέρφια)

edit ron+tso

φυσικά όπως ακούγεται από αρκετούς θα έπρεπε να έχω πεθάνει στην βόλτα με το κάμπριο του voldemorti

auta more tou come

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια επιτυχία που είχαν τα βιβλία και οι ταινίες,μπορεί να ξαναγράψει κάνα βιβλίο.Π.χ πάλι ανασταίνεται ο Βόλντι και τα παιδάκια του Πότερ τον αντιμετωπίζουν.. :P

Χωρίς τελειωμό..!

Link to comment
Share on other sites

Το 3D ήταν τουλάχιστον μέτριο, ειδικά σε σχέση με Transformers 3 & Avatar.

Λογικό νομίζω...τι σχέση έχει τώρα ο καποτερ με τα tranformers!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πικατσου, δε θελω αλλο :P

Μια χαρα ειναι οι ταινιες, μη ξεχναμε και σε τι κοινο απευθυνονται ετσι.

Εσύ έχεις πίκατσου? :P

Όντως ωραίες είναι όλες οι ταινίες, αλλά όσο πέρναγαν τα χρόνια γίνονταν και καλύτερες! Άντε να δούμε πως θα είναι και η τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now