bloody.k

intel rma

Recommended Posts

ετσι στο ξαφνικο( :hehe: ) καηκε ο 2600k μου..επειδη εδω και 2 μερες σχεδον προσπαθω να επικοινωνησω με την intel μεσω live chat και δεν τα εχω καταφερει υπαρχει αλλος τροπος?να στειλω mail ή κατι τετοιο..πρωτη φορα κανω rma κατευθιαν σε εταιρια,μην βαρατε..και κατι αλλο..τι χρειαζεται για να κανω ταυτοποιηση και να στειλω τον παλιο?(δεν εχω κουτι και αποδειξη,μονο mail που εχει την παραγγελια απο το καταστημα που τον αγορασα)

thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο αμερικάνικο live chat γιατί το ευρωπαϊκό το έχουνε κόψει.

Πες ότι το κατάστημα που τον πήρες είναι κλειστό για καλοκαίρι και ότι βιάζεσαι για τον επεξεργαστή.

Θα σε παραπέμψει αυτός σε κάποιον για την ευρώπη.

Στέλνεις πίσω μόνο καλά συσκευασμένο τον επεξεργαστή ( εφόσον πάρεις το RMA order number και τα στοιχεία που θα το στείλεις ) [ σου δίνουνε ένα νούμερο, παίρνεις τηλ την DHL της λες θέλω να κάνω μια αποστολή, το νούμερο λογαριασμού του παραλήπτη είναι το τάδε ]

Ψύκτρα δεν χρειάζεσαι, αλλά παίζει να σε ρωτήσουνε ( σπανίως ) τι γράφει πάνω το fan της ( Μάρκα και μοντέλο ) για να βεβαιώσουνε ότι έχεις boxed processor, τα OEM δεν έχουνε direct Intel RMA support για τους καταναλωτές.

Απόδειξη 50-50, κάποιες φορές μπορεί να ζητήσουνε, κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now