John-X

Γνωμες για Headphones

Recommended Posts

Λοιπον για να μην μαμησουμε το θεμα της Razer οπως ειπε και ο bill,ειμαι ολος αυτια.Τα θελω για games καθαρα.Φραγκα εως 80ε περιπου λεω.Τι προτηνετε?

Link to comment
Share on other sites

Για gaming και χαλαρά μουσικούλα, ΜΗΝ πάρει DJ staff (pioneer hdj, technics rp κτλ) γιατί είναι σκέτη κούραση.

Πάρε κάτι χαλαρότερο και με πιο ισορροπημένο ήχο σαν τα Sennheiser HD-4XX ή ακόμα και κανένα AKG K 5ΧΧ αλλά μέχρι εκεί ;)

edit: that tab was open way too much time

Link to comment
Share on other sites

Καλές ακροάσεις & gaming man.

Προσοχή μην μπείς στο τρυπάκι του "αναβαθμίζω" τον ήχο μου.

Σε βλέπω με "980X" ακουστικά και external DAC στο μέλλον :D

Ελπίζω να έχεις τα τραγούδια σου τουλάχιστον σε 320kbps CBR MP3s ή ακόμα καλύτερα σε FLAC για να τα ευχαριστηθείς υπέρ του δεόντως :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο φοβαμαι και εγω bill γιατι με το alc 889 του R3E δεν νομιζω να δω ασπρη μερα στα games.Τουλαχιστον ας ειχε alc 1200 οπως το p6t6 ws revolution και οι supreme fx καρτες.Εστω.

Τα τραγουδια μου ναι ειναι ολα 320 και εχω και αρκετα μεταλ σε φλακ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζεις games που χρησιμοποιούνε EAX 3.0/4.0/5.0 HD σε βλέπω να τσιμπάς καμμιά Asus Xonar ( έλα τυχερός, είναι και η αγαπητή σου μάρκα :D ) ή αν θες και το EAX 5.0 HD καμμιά X-Fi Titanium.

Μετράω τον χρόνο :P

Link to comment
Share on other sites

Mωρε σκεφτομαι για 3 way sli αργοτερα τον χειμωνα και αμα παρω καρτα δεν θα μπενει μετα.Αλλα αν δω διαφορα με τα ακουστικα και εθυστω με βλεπω για χοναρ οπως ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Για κανέναν απολύτως λόγο μην κάνεις την βλακεία να βάλεις τρίτη κάρτα.

Διαφορά στα games ? Θα δείς. Πρός το χειρότερο.

Χαμηλότερα minimum fps και περισσότερο, πολύ περισσότερο microstuttering.

Αύξηση επιδόσεων στα games ? Αμελητέα ( αν βάλεις και τα από πάνω προβλήματα παύει να υφίσταται επί της ουσίας ).

Εκτός και αν θες σώνει και καλά να χαλάσεις λεφτά για να τρέχεις 3D Fart όλη μέρα.

Υπάρχουνε ένας σωρός τομείς να ρίξεις τα λεφτάκια σου και να πάρεις κάτι πίσω από αυτό, η 3η κάρτα σίγουρα δεν είναι ένας από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Αααα ρε bill... απορω ποσα level speechcraft εχεις:) και μου αλλαζεις την γνωμη αμεσως.

Αυτα που λες τα ξερω,θα το εκανα για λογους οπως το να εκλπηρωσω το hardware hungry που εχω και τιποτα αλλο αντε και κανα vantage.

Πιστευω ομως με τετοια ακουστικα αξιζει μια καρτα ηχου.Αλλωστε με το R3E και sli δεν εχω βρει game που να μην παιζει σφερα.Εγω crysis ηθελα να παιζω και να μην κολαει ουτε στο τελευτεο boss που γινεται τερμενος.Ελοιπον το καταφερα.

Αρα παμε για καρτα:D

Ααα επισης παιζω ολα τα S.T.A.L.K.E.R τα οποια εχουν EAX οποτε θα εχω θεματακι με το τι θα επιλεξω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις είτε μια X-Fi ( προσοχή, Xtreme Music = ναί, Xtreme Audio & Xtreme Gamer = ΟΧΙ, είναι Audigy 4 επί της ουσίας, όχι X-Fi με το νέο SPU ) είτε αν θες να πάρεις κάρτα που θα κρατήσεις καιρό, ακόμα και αν ανέβεις σε ακουστικά των 500?, X-fi Titanium HD @ 170-180?.

Αλλάζουνε εύκολα και οι OPAMPS οπότε αν στο μέλλον θελήσεις να αλλάξεις την τονικότητα, και γενικότερα τον ήχο σου ( είναι ήδη πολύ καλή η κάρτα, λίγη βελτίωση παίρνει, αν αλλάξεις OPAMPS θα είναι για να αλλάξεις τον ήχο σου { χροιά, βαθύ μπάσο ή στεγνό και γρήγορο, πιο τονισμένες μεσσαίες αντί υψηλών, ή το αντίθετο κλπ } ).

Και οι δύο εννοείται πως κάνουνε τα πάντα στα game σου, δεν υπάρχει καλύτερη λύση για συνδυασμό gaming + music αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω λεει? ASUS XONAR D2X/XDT/A - ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ - E-SHOP.GR

Θελω μια για games τιποτα αλλο.Θα ειναι στο ραμπαζ μονημα το οποιο εχει μονο παιχνιδια.Για μουσικη ταινιες ιντερνετ σαβουρα κλπ εχω αλλο πισι.

Για games προσγειώνεσαι εδώ:

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium PCI Express | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now